Niedziela Chrztu Pańskiego 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego
(12.01.2020)

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

2. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

3. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień wspomnienia liturgicznego Świętego Józefa Sebastiana PELCZARA. Modlić się będziemy w intencji archidiecezji.

5. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o godz. 6.30 i 16.30.

6. Msza św. w Słonnem w środę o godz. 15.30.

7. W niedzielę i święta Komunię św. będziemy przyjmować tak, jak w okresie świąt, czyli na stojąco podchodząc do przyjęcia Komunii św. w rzędach.

8. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej BARBARY.

9. Dziś podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wody i pokropienie.

10. W przyszłą niedzielę w kościele w Słonnem o godz. 10.00 i po Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Karczmarzy”. Dochód z koncertu przeznaczony jest na zakup naczyń liturgicznych dla kościoła w Słonnem.