XXX Niedziela Zwykła 2019

(27.10.2019)

1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św.

2. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. Jutro wspomnienie Świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 11.00 i 16.30.

4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota i Niedziela miesiąca. Ze względu, że Pierwszy Piątek wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych to spowiedź będzie dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 16.00, natomiast dla dorosłych parafian w czwartek od godz. 15.30. Ponadto można skorzystać ze spowiedzi codziennie rano o godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00.

5. W Słonnem spowiedź w piątek przed Mszą św.

6. W piątek w Uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość
od pokarmów mięsnych.

7. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych do południa tak, jak w niedzielę. Po południu
o godz. 14.00 i procesja na cmentarz.

8. W dzień zaduszny, w sobotę Msze święte odprawione będą o godz. 6.30, 9.00 z procesją
na cmentarz i o godz. 16.30 z nabożeństwem za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zaskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty
za zmarłych nawiedzając cmentarz, gdzie należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach cząstkowy.

10. Od 1 do 8 listopada modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie, w pozostałe dni miesiąca listopada w środy, piątki i niedziele.

11. Od jutra Msze św. popołudniowe odprawiane będą o godz. 16.30.

12. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św.
o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

13. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętego Józefa Sebastiana PELCZARA.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w bieżącym prosimy: Beata NOREK, Genowefa SKOCZYLAS, Maria STASZKIEWICZ, Grażyna FUDALI, Urszula KRUPA.

15. 9 listopada w Przemyślu odbędzie się Kongres Biblijny Archidiecezji Przemyskiej Archiprezbiteratu Przemyskiego. Program wywieszony na tablicy ogłoszeń. Początek
9 listopada o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby parafianieudali się również na tą uroczystość.

16. W zakrystii do nabycia są „Kalendarze Rolnicze” na 2020 rok w cenie 25 zł.