III Niedziela Wielkiego Postu 2019

III Niedziela Wielkiego Postu
Rekolekcje
(17.03.2019)

1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się
o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. W związkuz tym Świętem w kościele za ławkami znajdują się kartki z codzienną modlitwą o duchową adopcję dziecka poczętego o uratowanie od śmierci. Prosimy o zabranie i wypełnione zwrócić do Urzędu Parafialnego.
W poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci klas trzecich, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki komunijne. Zapraszamy na eucharystię rodzinnie.

3. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych.
O godz. 17.00 Msza św.

4. W Słonnem w piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.

5.  Od czwartku do niedzieli w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji: ... Informacja dla uczniów gimnazjum: młodzież przybywa do kościoła na nauki rekolekcyjne samodzielnie, natomiast godziny odwozów będą podane w szkole jeszcze przed rekolekcjami.

6. Dziękuję tym parafianom, którzy wzięli udział w warsztatach biblijnych w dniu wczorajszym.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Agata LESZCZAK, Marian KURASZ, Elżbieta KURTIAK, Anna SOCHACKA,Bogusława KARPIŃSKA.

8. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. MONIKI.

9. W naszym sklepiku do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł. i baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

10. Dziękuję Państwu: Danuta, Wojciech GŁOWACZ, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Bogdan KURASZ, Czesław GUJA, Krzysztof GRZEGORZAK, Wiesław, Artur DUDZIAK za pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wiosenne Dni Skupienia dla Akcji Katolickiej archiprezbiteratu przemyskiego
odbędą się30 marca (w sobotę) w Przemyślu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Błoniach. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Prosimy członków AK z parafii o wzięcie udział w tym wydarzeniu.

12. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy w dniach 14-16 czerwca proszone są, aby do najbliższej niedzieli uzupełniły listę chętnych, wyłożoną w zakrystiio niezbędne dane m. inn.: Adres, Telefon, PESEL oraz uiściły kwotę 400 zł, bo taka jest ostateczna kwota wyjazdu. W razie trudności finansowych zaliczkę . Proszę o to dla komfortu w organizacji przedsięwzięcia.

13. Obowiązkowe spotkanie wszystkich Chórzystów związane z wyjazdem w najbliższą niedzielę na Koncert Pasyjny do parafii Błażowa, odbędzie się we wtorek o godz. 17.30.

14. ZAPOWIEDZI:

Damian CZUBA z Dubiecka i Katarzyna GALEJ z Kosztowej (Zapowiedź Druga)