• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

.

II Niedziela Wielkiego Postu 2019

II Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
(17.03.2019)
1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.
 
2. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży.
O godz. 16.30 Msza św. Po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 
3. W Słonnem w piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.
 
4. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Modlimy się w intencji solenizantów. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Benedykta XVI. Czcigodnych Solenizantów polecamy w modlitwie.
 
5. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje święta.
 
6. W przyszłą sobotę 23.03 w parafii Trójcy Świętej w Przemyślu odbędą się warsztaty biblijne. Początek od godz. 10.00. Prosimy, aby przedstawiciele naszej parafii udali się na to spotkanie. Niektórzy z parafian zostali powiadomieni już indywidualnie.
 
7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele parafialne. Ofiary prosimy składać radnym parafialnym.
 
8. W naszym sklepiku do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł. I baranki wielkanocne w cenie 6 zł.
 
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Danuta CHWASTARZ, Małgorzata DACHNOWICZ, Agata SURA, Marzena PRACZ, Elżbieta KUCAJ, Zdzisława SOWA. 
 
10. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. MAŁGORZATY.
 
11. Prosimy Róże Różańcowe, jak co roku o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 
12. Obowiązkowe spotkanie wszystkich chórzystów związane z przygotowaniem Pasji według św. Jana oraz repertuaru wielkopostnego odbędzie się we wtorek i piąteko godz. 18.00. /// Spotkanie KSM w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej.
 
13. W dniach 14-16 czerwca planowana jest pielgrzymko-wycieczka do WARSZAWY.
W programie m. inn.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, Stare Miasto, Łazienki, spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim lub spektakl w Teatrze, Muzeum Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy i inne. Program bardzo ciekawy. Koszt około 500 zł,... oczywiście przy większej liczbie taniej. Prosimy o zgłoszenia do przyszłej niedzieli na listę wyłożoną w zakrystii lub u ks. Adama.
 
14. W 105 rocznicę wymarszu legionistów z ziemi dubieckiej zawiązał się Komitet Społeczny działający pod patronatem Wójta Gminy Dubiecko. Nazwiska legionistów umieszczone będą na pamiątkowej tablicy, która zostanie sfinansowana ze sprzedaży cegiełek, (do nabycia w kwietniu w sklepiku parafialnym). Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie nazwisk żołnierzy oraz użyczenie na wystawę wszelkich pamiątek związanych z okresem 1914-1921. 
 
15. ZAPOWIEDZ:
 
a) Mateusz WIESŁAWSKI z Zabrza i Paulina OZGA z Przedm. Dub. (Zapowiedź Druga)
 
b) Arkadiusz KMIOTEK z Przedm. Dub. i Adrianna HADRO z Nienadowej (Zapowiedź Druga)
 
c) Damian CZUBA z Dubiecka i Katarzyna GALEJ z Kosztowej (Zapowiedź Pierwsza)
 
Top