II Niedziela Wielkiego Postu 2019

II Niedziela Wielkiego Postu
(17.03.2019)
1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

2. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży.
O godz. 16.30 Msza św. Po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dorosłych.

3. W Słonnem w piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.

4. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Modlimy się w intencji solenizantów. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Benedykta XVI. Czcigodnych Solenizantów polecamy w modlitwie.

5. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje święta.

6. W przyszłą sobotę 23.03 w parafii Trójcy Świętej w Przemyślu odbędą się warsztaty biblijne. Początek od godz. 10.00. Prosimy, aby przedstawiciele naszej parafii udali się na to spotkanie. Niektórzy z parafian zostali powiadomieni już indywidualnie.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele parafialne. Ofiary prosimy składać radnym parafialnym.

8. W naszym sklepiku do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł. I baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Danuta CHWASTARZ, Małgorzata DACHNOWICZ, Agata SURA, Marzena PRACZ, Elżbieta KUCAJ, Zdzisława SOWA.

10. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. MAŁGORZATY.

11. Prosimy Róże Różańcowe, jak co roku o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

12. Obowiązkowe spotkanie wszystkich chórzystów związane z przygotowaniem Pasji według św. Jana oraz repertuaru wielkopostnego odbędzie się we wtorek i piąteko godz. 18.00. /// Spotkanie KSM w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej.

13. W dniach 14-16 czerwca planowana jest pielgrzymko-wycieczka do WARSZAWY.
W programie m. inn.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, Stare Miasto, Łazienki, spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim lub spektakl w Teatrze, Muzeum Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy i inne. Program bardzo ciekawy. Koszt około 500 zł,... oczywiście przy większej liczbie taniej. Prosimy o zgłoszenia do przyszłej niedzieli na listę wyłożoną w zakrystii lub u ks. Adama.

14. W 105 rocznicę wymarszu legionistów z ziemi dubieckiej zawiązał się Komitet Społeczny działający pod patronatem Wójta Gminy Dubiecko. Nazwiska legionistów umieszczone będą na pamiątkowej tablicy, która zostanie sfinansowana ze sprzedaży cegiełek, (do nabycia w kwietniu w sklepiku parafialnym). Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie nazwisk żołnierzy oraz użyczenie na wystawę wszelkich pamiątek związanych z okresem 1914-1921.

15. ZAPOWIEDZ:

a) Mateusz WIESŁAWSKI z Zabrza i Paulina OZGA z Przedm. Dub. (Zapowiedź Druga)

b) Arkadiusz KMIOTEK z Przedm. Dub. i Adrianna HADRO z Nienadowej (Zapowiedź Druga)

c) Damian CZUBA z Dubiecka i Katarzyna GALEJ z Kosztowej (Zapowiedź Pierwsza)