VIII Niedziela Zwykła 2019

Ósma Niedziela Zwykła
(03.03.2019)

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcający nas do abstynencji
i do modlitwy o trzeźwość za uzależnionych i ich rodziny.

2. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 15.30 i Msza św.

3. W najbliższą środę jest już Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia oraz post ilościowy wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.

4. Msze św. w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem
o godz. 6.30 i 16.30.

5. Msza św. w Słonnem w Środę Popielcową o godz. 15.30.

6. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

7. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży.
O godz. 16.30 Msza św. Po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dorosłych.

8. W Słonnem o godz. 16.00 Msza św. a następnie Droga Krzyżowa.

9. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

10. W Słonnem w niedzielę Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.

11. W piątki Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a w niedzielę za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

12. W piątek modlimy się w intencji kobiet.

13. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium duchowne w Przemyślu.

14. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Krystyna KASZYCKA, Witold BUBENKO, Maciej CHĘĆ,
Adam CHĘĆ, Janusz KOTLARCZYK.

15. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej KLARY.

16. Dziękuję p.: Teresa MŁYNARSKA, Krzysztof GRZEGORZAK, Andrzej CHRUŚCICKI, Adam KOTLARCZYK, Czesław GUJA, Tadeusz BUKOWIŃSKI za pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

17. We wtorek spotkanie Chóru o godz. 17.30, w czwartek po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego a w piątek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

18. Rozpoczynamy zapisy młodzieży naszej parafii, począwszy od klas ósmych wzwyż na wyjazd i uczestnictwo w trzydniowym Spotkaniu Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej tzw. SMAP, które odbędzie się w dniach od 12 do 14 kwietnia w DUKLI. Zapisy u prezeski KSMu Anny Daraż do 12 marca wraz z pobraną i wypełnioną ze strony internetowej kartą uczestnictwa (www.mlodziez.przemyska.pl). Koszt uczestnictwa to 35 zł + 5 zł na fundusz młodzieżowy. Zapraszamy do udziału.

19. Przekazujemy informację o naborze do Samorządowego Przedszkola
 w Dubiecku dzieci od dwu i pół do sześciu lat, na rok szkolny 2019/20 oraz Samorządowego Przedszkola w Przedmieściu Dubieckim dzieci w tym samym wieku.