• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

.

I Tydzień Wielkanocny 2018

 
I Tydzień Wielkanocny
OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
(02.04.2018)
 
 
 
1. Rozpoczynamy dzisiaj tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.15 procesja na cmentarz i modlitwy w intencji zmarłych.
 
3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
 
6. Dopiero była spowiedź wielkanocna. Kto obchodzi I piątki miesiąca niech przystąpi do Komunii św. w I piątek.
 
7. Msza św. w Słonnem w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30.
 
8. Ewentualna spowiedź dla tych, którzy obchodzą I piątki przed Mszą św.
 
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na „CARITAS”.
 
10. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oprawy liturgicznej i przeżywania Misterium Paschalnego: Księżom Karolowi, Zdzisławowi, Janowi, Adamowi, Siostrze Zakrystiance, chórowi parafialnemu „SoliDeo”, chórkowi dziecięco-młodzieżowemu, p. organiście, Akcji Katolickiej – za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, służbie liturgicznej, młodzieży z KSM, p. Annie Chruścickiej, Dariuszowi Grzegorzak, Strażakom z Dubiecka, Przedmieścia Dubieckiego i Śliwnicy, Różom różańcowym, Parafianom za udział w nabożeństwach i adorację. Ponadto Krzysztofowi Grzegorzak, solistom z chóru „SoliDeo” (Wojciech Smoliński, Krzysztof Kocaj) a także lektorom - Jakub DARAŻ i Radosław GRZEGORZAK za pracę i życzliwość na rzecz naszej parafii.
 
11. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Św. Józefa Sebastiana PELCZARA
 
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Danuta CHACHURA, Dorota MAJCHROWSKA, Maria KLEPACKA, Dorota KOPACKA, Sabina KORYTKO.
 
13. Msze św. popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00.
 
14. Z racji I Soboty miesiąca adoracja eucharystyczna o godz. 16.00.
 
15. Dyrektor LO w Dubiecku informuje o zbliżających się obchodach 70-lecia szkoły. Ze względu na brak możliwości powiadomienia wszystkich absolwentów, prosi o przekazanie rodzinie i znajomym informacji o tych uroczystościach. Zapisów można dokonać do końca czerwca. Szczegóły w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły. Ponadto informacja znajduje się na afiszu na tablicy przed kościołem.
 
Top