• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 

 

...

 

.

I Niedziela Adwentu 1.12.2013 OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu 1.12.2013

OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj ostatnia Msza Święta o godz. 15.45.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.
 3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Za tydzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 5. Od dziś można nabywać świece wigilijne jako pomoc dla dzieci. Minimalna cena świecy: 5 zł.
 6. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: „WierzęSyna Bożego”. Jest to pierwszy rok czteroletniego programu duszpasterskiego, przygotowującego do 1050 rocznicy Chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w roku 2016.
 7. Msze Święte roratnie będą odprawiane będą codziennie (od pon. do soboty) o godz. 6.30 rano. Prosimy, aby dzieci i młodzież przychodziła na Roraty z lampionami. Tematem tegorocznych Mszy roratnich są święci. Dzieci będą otrzymywać znaki przedstawiające bohatera danego dnia.
 8. Kandydaci do Sakr. Bierzmowania mają uczestniczyć w mszach Roratnich przynajmniej dwa razy. Na te Adwentowe Msze Maryjne zapraszamy wszystkich Parafian.
 9. Przez okres Adwentu pierwsze Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 6.00.
 10. W tym tygodniu wypada 1-wszy czwartek i 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca. Spowiedź dla dziecimłodzieży w czwartek od 15.00 do 16.00. Spowiedź dorosłych w piątek, od 15.00 do 16.00.
 11. Spowiedź w Słonnem w piątek od 16.30 i Msza Święta. Ponadto Msza św. w Słonnem w środę o 16.00. Przypominamy, że możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą, więc prosimy o korzystanie z tego Sakramentu już od poniedziałku.
 12. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, na mocy specjalnej dyspensy Stolicy Apostolskiej, obchodzi się w tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na wschodzie. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 14. Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadził Apostolat Maryjny.
 15. Dziękuję Panom: Józef Kurasz, Ryszard Grzegorzak, Tadeusz Bukowińskiemu, Wojciech Grzech, Tadeusz Sura, Jan Sura, Zygmunt Szczygieł, Czesław Guja - za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień zapraszamy następujące osoby: Anna Majda, Agnieszka Głowacz, Justyna Głowacz, Zdzisława Rozpędkowska, Tomasz Sowa, Anna Chęć.
 17. Próba chóru w poniedziałek, godz. 18.00 i w czwartek o 18.00 – wszystkie głosy.
 18. Zbiórka ministrantów starszych we wtorek, a młodszych w środę.
 19. Spotkanie formacyjne KSM – u odbędzie się w piątek.
 20. Obłożnie chorych, osoby niepełnosprawne, które nie mogą chodzić, odwiedzimySakramentami przed Świętami, 14 grudnia, w sobotę od godz. 8.00. W związku z tym nie będzie odwiedzin w najbliższy piątek. Chorych proszę zapisywać od dzisiaj w zakrystii. Prosimy jednak, by zgłaszać naprawdę chorych, ponieważ zdarza się, że ksiądz przyjeżdża do zapisanej osoby, a ta właśnie odwiedza znajomych, bądź robi zakupy. Prosimy zatem o poważne traktowanie Sakramentów i księdza.
 21. Wójt Gminy Dubiecko informuje, że w dniach od 3 – 6 grudnia 2013r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Dubiecko: Do takich należą meble: np. szafy, stoły, krzesła, sofy, komody, a także: dywany, materace, rowery, zabawki itp.

Porządek zbiórki:

Dubiecko: 3.12.2013r – na placu przy Urzędzie Gminy

Przedm. Dub. 4.12.2013r – przy budynku Straży Pożarnej

Śliwnica 5.12.2013r - przy budynku Straży Pożarnej

Wybrzeże, Winne Podb. 5.12.2013r – koło wiaty PGR na Wybrzeżu

Słonne Przedsielnica 5.12.2013r – skład drzewa

Reszta informacji znajduje się na afiszach ogłoszeniowych w w/w miejscowościach.

22. U początku adwentu zapraszamy do lektury tygodników katolickich oraz „Małego Gościa Niedzielnego”, z dodanym lampionem na Roraty.

Top