• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

.

XXX Niedziela Zwykła, 27.10.2013r. OGŁOSZENIA

1. Jutro Święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza – odpust w Parafii. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 11.00 i 16.00.

2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. O 14.00 Msza święta z procesją na cmentarz.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Św. w Słonnem o godz. 10.00.

W tym dniu przy bramie cmentarza będą zbierane ofiary na rzecz fundacji „Wzrastanie”, która przeznacza je na stypendia dla młodzieży.

3.W piątek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień zaduszny. Msze św. będą odprawione w godz. 6.30, 9.00 – z procesją na cmentarz i o 16.00.

 

W Słonnem Msza w dzień zaduszny o godz. 15.30.

4.W miesiącu listopadzie i w Urocz. Wszystkich Świętych, można zyskać odpust zupełnyofiarować go za zmarłych. Trzeba przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz i odmówić: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach: od 1-8 XI odpust jest zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.

5.W przyszłym tygodniu, wypada I czwartek, I piątek, sobota i niedziela miesiąca.

6.Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę dla dzieci i młodzieży, od 15.00 do 16.00,czwartek dla dorosłych – od 15.00 do 16.00.

Spowiedź w Słonnem w czwartek od godz. 17.00.

W związku z tym, że I piątek to Uroczystość wszystkich Świętych, nie przewidujemy w tym dniu specjalnego czasu na Spowiedź. Przypominamy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest przyjęcie Komunii Św. w sam piątek. Natomiast z Sakramentu Pokuty można skorzystać wcześniej.

7.W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec z a zmarłych będzie odmawiany w środy, piątki i niedziele.

8.W przyszłą niedzielę wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja. Po Mszy o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

9.Od jutra, Msze Święte popołudniowe będą odprawiane o godz. 16.00, ze względu na zmianę czasu.

10.Dziękuję Panom: Tadeusz Bukowiński, Ryszard Grzegorzak, Zygmunt Szczygieł, Jan Sura, Tadeusz Sura - za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

11.Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża św. Moniki.

12.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy następujące osoby: Aleksandra Grzegorzak, Maria Buchowska, Teresa Buchowska, Genowefa Ciurkiewicz, Jadwiga Miśniakiewicz, Marta Staszkiewicz.

13.Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00 głosy żeńskie, o 19.00 – głosy męskie, oraz w środę, o godz. 19.00 – wszystkie głosy.

14.Chorych, z racji piątkowych uroczystości wyjątkowo odwiedzimy w sobotę, 2.11.

15.Zbiórka ministrantów młodszych we wtorek, starszych w środę.

16. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj, po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia podpisu na liście poparcia dl ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, ze względu na frontalny atak na jego osobę przez środki masowego przekazu. Ta forma protestu będzie przekazana z każdej parafii Ks. Arcybiskupowi. Komu leży na sercu dobro Kościoła i Jego Pasterza, ten proszony jest o złożenia podpisu na listach wyłożonych na stoliku za ławkami. Wpisujemy imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i składamy podpis. Swoje poparcie można wyrazić również przez diecezjalną stronę internetową: www.przemyska.pl Za życzliwość i poparcie dla Ks. Arcybiskupa składamy „Bóg zapłać”.

Top