• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 25.01- 01.02.2014r.

DZIEŃ 1 (sobota):        Równina Nadmorska - Karmel

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godzinie 00.05 i przejazd na lotnisko do Katowic – Pyrzowic, odprawa celno – paszportowa. Wylot do Tel-Avivu o 7:00. Przylot do Tel-Aviu (Ben Gurion Airport) o 11:40. Przejazd do CEZAREI NADMORSKIEJ, podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. W HAJFIE zwiedzanie GÓRY KARMEL z kościołem Stella Maris („Gwiazda Morza”). Zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2 (niedziela):    Galilea

Śniadanie. Wizyta na GÓRZE TABOR, miejscu przemienienia Jezusa, oraz w KANIE GALILEJSKIEJ, znanej z cudownej przemiany wody w wino. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania oraz kościół Św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

DZIEŃ 3 (poniedziałek):          Galilea

Śniadanie. Zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGHA (miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra), KAFARNAUM (dom św. Piotra). Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Degustacja Ryby św. Piotra. Wizyta w Tyberiadzie. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4 (wtorek):        Jerozolima

Śniadanie. Wyjazd autokarem na GÓRĘ OLIWNĄ - panoramiczny widok na Starą Jerozolimę. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster („Ojcze Nasz”) i kościoła Dominus Flevit („Pan zapłakał”). Następnie OGRÓD OLIWNY - GETSEMANI, Bazylika Męki Pańskiej, Kościół Grobu Maryi. GÓRA SYJON, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, WIECZERNIK oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą”. W programie: Menora, Knesset, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama

na oświetlone nocą Stare Miasto, Ściana Płaczu nocą i przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta (min 25 osób - ok. 25 USD/os – jeśli pojadą wszyscy to 20 USD/os).

 

5 DZIEŃ (środa):          Jerozolima

Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY. Przejście przez Bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, DROGA KRZYŻOWA (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa, ulicami Starej Jerozolimy (Via Dolorosa) do GOLGOTY i BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO. Czas na osobistą modlitwę. Przejście przez dzielnicę ormiańską pod ŚCIANĘ PŁACZU. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ (czwartek):     Morze Martwe

Śniadanie. Wyjazd do BETANII, osady gdzie mieszkało rodzeństwo Maria, Marta i Łazarz. Przejazd przez Pustynię Judzką do JERYCHA, jednego z najstarszych miast świata. Panoramiczny widok na Góra Kuszenia. Wizyta nad rzeką JORDAN w miejscu chrztu Jezusa. QUMRAN – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. MORZE MARTWE – plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7 (piątek):         Betlejem

Śniadanie. Pole Pasterzy w Betlejem, gdzie aniołowie obwieścili narodzenie Jezusa. Grota Mleczna. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Przejazd do Ain Karem: nawiedzenie sanktuariów św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8 (sobota);        Emaus, Jaffa

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Emaus, miejsca spotkania uczniów ze zmartwychwstałym Jezusem. Przejazd do Jaffy – starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Nawiedzenie kościoła św. Piotra. Spacer po uroczym miasteczku. Wylot z Tel-Avivu (Ben Gurion Airport) o 18:00. Lądowanie w Katowicach-Pyrzowicach o 20:45. Przejazd autokarem do Rzeszowa.

100 USD obejmuje niektóre wstępy oraz zwyczajowe napiwków a także degustację Rybę św. Piotra. W związku z tym na miejscu przewodnikowi należy zapłacić 100 UDS – opłata obligatoryjna.

 

ŚWIADCZENIA:

-       Przelot samolotem Katowice – Tel Aviv – Katowice

-       Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

-       Ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

-       Na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem w miejsca zwiedzania,

-       Polskojęzyczny przewodnik,

-       Hotele *** (kategoryzacja miejscowa) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

ü       Transport na lotnisko w Katowicach z Rzeszowa i z powrotem – 100 zł płatne na ostatnim spotkaniu. (przy grupie min 42 osoby)

ü       Napoje do kolacji płatne dodatkowo.

ü       Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

WAŻNE INFORMACJE:

 

ü       Cena skalkulowana przy grupie min 40 osób

ü       Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu - co może wpłynąć na cenę.

ü       Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2 zł, cena ulegnie zmianie

ü       Paszport ważny minimum 6 miesięcy - proszę podać datę ważności przed odlotem.

ü    Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.

-    W czasie pielgrzymki wizyta w betlejemskimsierocińcu, prowadzonym przez polskie Siostry Elżbietanki (mile widziane podarunki dla dzieci i sióstr).

-      W związku z lotami czarterowymi informujemy, że dokładna godzina wylotu może ulec zmianie o ± 24 godziny.

 

ü       Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

Zgłoszenia i informacje

 

Ks. Rafał Borcz

 

wikariusz w Dubiecku

 

tel. 519 179 789

 

TERMIN I: 25.01 – 01.02.2014                                   Cena: 2.890 zł + 100 USD

 

 

Biuro Podróży Matteo Travel Anna Prokop - Wilk

 

tel. + 48 504 189 508 , pn. - sob. 9:00 – 17:00

 

Bank PKO BP SA nr konta: 87 1020 4391 0000 6402 0108 7113

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., www.matteotravel.pl

 

 

Top