.

Niedziela Palmowa 2021

Niedziela  PALMOWA
(28.03.2021)

1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta.

3. W Słonnem Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Od jutra Msze św. popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00.

5. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.

6. W Słonnem Msza św. w Wielki Czwartek o godz. 16.00.

7. W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. O godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej.

8. W Słonnem w Wielki Piątek droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00.

9. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do postu również w Wielką Sobotę.

10. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wg następującego porządku. Święcić będziemy pokarmy na zewnątrz kościołów i obiektów. Prosimy parafian o zachowanie dystansu między sobą. I tak:

- Dubiecko – na zewnątrz wokół kościoła – godz. 9.00 i 12.00

- Przedmieście Dubieckie – na zewnątrz przy remizie – godz. 9.30

- Czerwonka – godz. 9.45

- Wybrzeże – na zewnątrz Ośrodka KSM – godz. 10.00

- Śliwnica – na zewnątrz przy nowej szkole – godz. 9.30

- Śliwnica – na zewnątrz przy starej szkole – 10.00

- Winne Podbukowina – na zewnątrz domu kultury – godz. 10.15

- Słonne – na zewnątrz kościoła – godz. 10.15

11. W Wielką Sobotę Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 18.00.

12. W Słonnem Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 17.00 z procesją rezurekcyjną.
Wierni pozostają na swoich miejscach w kościele.

13. Od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Wielkiej Soboty adorujemy Pana Jezusa w „Ciemnicy” i „Bożym Grobie”. Modlitwie przewodniczą róże różańcowe oraz parafianie. Godziny adoracji wywieszone są w przedsionku kościoła i zamieszczone na stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z programem.

14. W Wielki Piątek i Sobotę adoracja Krzyża Świętego. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
Uwaga! Do adoracji krzyża przemieszczamy się tradycyjnie, jak w poprzednich latach.
Hołd krzyżowi oddajemy poprzez skłon głowy, nie całujemy krzyża.

15. W Wielką Niedzielę Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00, która rozpocznie się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W procesji biorą udział kapłani oraz asysta. Wierni pozostają na swoich miejscach.

16. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 6.00, 9.00 i 11.15, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 7.00, 9.00 i 11.15.

17. W Słonnem w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 10.00.

18. Dziękuję Panom: Zygmunt MIŚNIAKIEWICZ, Zdzisław BARAN, Andrzej CHRUŚCICKI, Krzysztof GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Czesław GUJA, Zdzisław PILCH.

19. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższym tygodniu prosimy: Anna PINKOWICZ, Kamil PUCHER, Sabina NOREK, Tadeusz DARAŻ, Halina KRUPA.

20. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

21. ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD
OBOWIĄZUJĄCYCH W CZASIE LITURGII I ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIELE !

22. ZAPOWIEDZI:

a) Marcin FABISIAK z Sochaczewa i Elżbieta TERESZCZAK z Nienadowej
(Zapowiedź Druga)

b) Janusz STANISZEWSKI z Winne Podbukowina i Marta TOMASZYK z Winne Podbukowina (Zapowiedź Druga)