.

V Niedziela Wielkiego Postu 2021

Piąta   Niedziela   Wielkiego  Postu
(21.03.2021)

1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta.

2. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. O godz. 16.30 Msza św.
Po Mszy św. droga krzyżowa dla dorosłych.

3. Droga krzyżowa w Słonnem w piątek o godz. 15.30 i Msza święta.

4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się
o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli PALMOWA. Podczas Mszy świętych obrzęd poświęcenia palm.

6. W przyszłą niedzielę składka na cele remontowe w parafii. Ofiary prosimy składać radnym parafialnym po Mszy św.

7. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Błogosławionej GENOWEFY.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższym tygodniu prosimy: Barbara GOLENIOWSKA, Krystyna BABIŚ,
Elżbieta PAWLUS, Jolanta DARAŻ, Małgorzata HALIŻAK.

9. Dziękuję panom: Dariusz GRZEGORZAK, Adam KOTLARCZYK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Krzysztof GRZEGORZAK za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

10. W przyszły piątek, 26.03 i sobotę, 27.03 od godziny 8.00, odwiedzimy chorych po domach z sakramentami świętymi. Prosimy zapisywać tylko obłożnie chorych na listach w zakrystii. Ci, którzy chodzą na zakupy oraz po rynku, niech przyjdą raczej do kościoła do spowiedzi.
W zakrystii są wyłożone listy na poszczególne rejony parafii. Chorych prosimy zapisywać na właściwą listę zamieszkania osoby chorej: np.: ktoś mieszka na Przedmieściu Dubieckim, zapisuje się na listę z tego rejonu. Ze Śliwnicy na listę ze Śliwnicy, … itd.
W piątek od godz. 8.00 zaopatrzeni będą chorzy z Dubiecka, Nienadowej, Śliwnicy, Wybrzeża, Winne Podbukowina i Słonnego. Chorzy z Przedmieścia Dubieckiego zaopatrzeni będą
w sobotę. Zapisy chorych trwają do czwartku u siostry zakrystianki.

11. W przyszłą niedzielę na parkingu przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczno -charytatywny z przeznaczeniem środków na rehabilitację Grzegorza OCHYRY z Ruszelczyc, który przebywa na specjalistycznym leczeniu.

12.  ZAPOWIEDZI:

a) Marcin FABISIAK z Sochaczewa i Elżbieta TERESZCZAK z Nienadowej   (Zapowiedź Pierwsza)

b) Janusz STANISZEWSKI z Winne Podbukowina i Marta TOMASZYK z Winne Podbukowina (Zapowiedź Pierwsza)