.

IV Niedziela Wielkiego Postu 2021

Czwarta   Niedziela   Wielkiego  Post
(14.03.2021)

1. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta.

2. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. O godz. 16.30 Msza św.
Po Mszy św. droga krzyżowa dla dorosłych.

3. Droga krzyżowa w Słonnem w piątek o godz. 15.30 i Msza święta.

4. W piątek Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca NMP. Dzień szczególnej modlitwy
za ojców. To dzień imienin ks. Abpa Józefa Michalika  oraz Ojca Świętego Benedykta XVI. Czcigodnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Msze św. popołudniowe od poniedziałku odprawiane będą o godz. 16.30.

6. Przypominamy kolejny raz o spowiedzi przed świętami i prosimy, aby nie odkładać jej na  koniec przed świętami.

7. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej RÓŻY.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższym tygodniu prosimy: … Renata BŁAHUT, Agnieszka KOCAJ,
Katarzyna SOCHACKA, Lucyna PAJĄK, Justyna GOLENIOWSKA.

9. Dziękujemy Księdzu Tomaszowi za głoszone słowo Boże podczas rekolekcji.

10. Ukazał się dodatkowy numer „Gość Niedzielny Extra” o Świętym Józefie.
Zapraszamy po odbiór do zakrystii.

11. W czwartek na Mszę św. prosimy uczniów klas ósmych i pierwszych klas ponadpodstawowych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
Uczniowie proszeni są o przyniesienie na spotkanie indeksów oraz zeszytów lub notatników
z podpisami ich obecności na Mszach świętych niedzielnych i świątecznych. Na powyższe spotkanie prosimy również rodziców.

12. W związku z tym, że szpitale zwiększyły zapotrzebowanie na osocze ozdrowieńców, które wspomaga leczenie chorych, prosi się osoby, które przeszły Covid-19 i wyzdrowiały, aby oddały osocze, zawierające cenne przeciwciała. Można tego dokonać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu. Więcej informacji w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej: www.rekk.rzeszow.pl .

13. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje tydzień modlitw o ochronę życia w dniach od 19 do 25 marca br. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.zazyciem.pro-life.pl

14. Ksiądz Abp Adam Szal, metropolita przemyski przypomina, że w związku z trwającym Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, Stolica Apostolska udziela łaski odpustu zupełnego. Arcybiskup zachęca nas, aby w dniu Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, tj. 19 marca 2021 r., otoczyć  modlitwą, zanoszoną przez wstawiennictwo tego Świętego, naszą Ojczyznę, Kościół Święty, Archidiecezję i nasze rodziny.