.

III Niedziela Wielkiego Postu 2021

Trzecia   Niedziela   Wielkiego  Post
(07.03.2021)

1. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

2. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta.

3. Jutro Dzień Kobiet – modlimy się w ich intencji.

4. Dzisiaj składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej CECYLII.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższym tygodniu prosimy: Agnieszka CHRUŚCICKA, Marta PILCH,
Dorota SOWULA, Krzysztof BEDNARCZYK, Krystyna MAZUREK.

7. W przyszły piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w parafii. Droga krzyżowa
dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 15.30, będzie również dla nich Msza św. i nauka. W piątek o godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. droga krzyżowa dla dorosłych.

8. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla chorych z nauką i udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy rodziny, aby przywieźć chorych do kościoła na godz. 8.00.
W sobotę w Słonnem o godz. 10.00 Msza św. z nauką ogólną. O godz. 17.00 w Dubiecku Msza św z nauką ogólną.

9. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.15 Msze św z nauką ogólną. W Słonnem o godz. 10.00 Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św nabożeństwo gorzkich żali. W Dubiecku o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

10. Prosimy wszystkich parafian do korzystania ze spowiedzi świętej przed świętami. Prosimy, aby jej nie odkładać na koniec Wielkiego Postu. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą, czyli od godz. 6.00 rano i od 16.00 popołudniu.

11.  W sklepiku do nabycia słoiki z miodem. Ofiary CARITAS Przemyska przeznacza na hospicja dla ludzi chorych w archidiecezji przemyskiej.

12. Przez kolejne dziewięć tygodni w każdą sobotę miesiąca do pierwszego maja po wieczornej mszy św. będzie odprawiana nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed jubileuszem 25lecia akcji katolickiej w Polsce. Zapraszamy do wzięcia udziału szczególnie członków Akcji Katolickiej a także parafian.

13. Zapraszamy parafian do włączenia się w „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Formularze zgłoszeniowe wyłożone są na stoliku za ławkami. Prosimy o ich zabranie
i wypełnienie. Jedną wypełnioną część składamy w zakrystii do dnia 14.03 br. Zachęcamy do podjęcia tej formy modlitewnej.

14. Dziękuję panom: Krzysztof GRZEGORZAK, Andrzej CHRUŚCICKI, Karol BINKO za pracę
na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.