.

Słowo od Zarządu POAK

Szczęść Boże,

obecny czas jest niecodzienny dla nas wszystkich z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W bieżącym roku nasze skupienie i pogłębianie wiary pozostaje wokół Eucharystii. „Zgromadzeni na świętej  wieczerzy” - to tytuł aktualnie podejmowanego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii, jako centrum życia chrześcijańskiego.

Niewiele zadań możemy zaplanować na bieżący rok. Pomimo wszystko, Zarząd POAK przygotował krótki plan pracy, a w jakiej części uda się go zrealizować, pokaże czas.

Zadania:

1. Przeprowadzenie w parafii „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

2. Głębokie i godne przeżywanie okresu Wielkiego Postu- udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, prowadzenie Drogi Krzyżowej, wykonanie dekoracji w świątyni, modlitwy i adoracja podczas Triduum Paschalnego.

3. Niedziela Miłosierdzia Bożego.

4. Maj miesiącem Maryi.

5. Udział w beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego ( łączenie przez media).

6. Ogólnopolska Pielgrzymka AK na Jasną Górę.

7. Włączanie się w Liturgię Mszy Świętej, modlitwę różańcową podczas Nabożeństwa Fatimskich (maj-październik).

8.  XXI Dzień Papieski.

9.  11 listopada- Święto Niepodległości.

10. 21 listopada –Święto patronalne Akcji Katolickiej- Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Niech Święty Andrzej Bobola wspomaga członków Akcji Katolickiej i towarzyszy im w każdym dniu.
                                               Zarząd POAK