• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

...

VI Niedziela Zwykła 2021

Szósta Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA   PARAFIALNE 
(14.02.2021)
 
1. Dziś o godz. 15.30 Msza św. popołudniowa.
 
2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.
 
3. W dniu 17 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzone w ducha pokuty.
 
4. Msze święte w Popielec o godz. 6.30 i 16.30.   Msza św. w Słonnem o godz. 15.30.
 
5. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół, jako znak
z pokutującym Kościołem.
 
6. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.
 
7. W piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży, o godz. 16.30 Msza św. Po Mszy św. droga krzyżowa dla dorosłych. 
 
8. Droga krzyżowa i Msza św. w Słonnem w piątek o godz. 15.30.
 
10. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 i Msza św. Gorzkie Żale w Słonnem po Mszy św.
o godz. 10.00.
 
11. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.
 
12. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętego FLORIANA.
 
13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższym tygodniu prosimy: Parafianie z Przedmieścia Dub. – „stara droga”
  
14. Dziękuję Panom: Krzysztof GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Bogdan NOREK,
Witold KARPIŃSKI, Zdzisław PILCH, Adam SURA, Rafał PROROK.
 
15. W najbliższą niedzielę 21.02 tj. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11.15 dzieci klas trzecich przygotowujący się do sakramentów pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają poświęcone książeczki. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie.
 
16. Z okazji trwającego roku św. Józefa będzie rozporowadzany specjalny numer „Gość Niedzielny Extra”, w całości poświęcony św. Józefowi. Będzie można poznać św. Józefa w Piśmie Świętym, apokryfach, malarstwie a także poznać modlitwy, nabożeństwa, miejsca kultu, świadectwa i wiele innych rzeczy. Cena tego numeru to 9 zł., z tymże zainteresowane osoby prosimy o podejście dzisiaj do zakrystii w celu zapisania się na ten numer.
 
17. W piątki zapraszamy dzieci do zbierania obrazków za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Mszy Świętej. Będą one rozdawane po zakończeniu Mszy świętej. Kto uzbiera wszystkie naklejki może wziąć udział w losowaniu wielkanocnych niespodzianek. Więcej informacji po zakończeniu Wielkiego Postu.
 
Top