IV Niedziela Adwentu 2020

IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

(20.12.2020)

1. W czwartek wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, rozpoczynając ją odczytaniem perykopy z Pisma św. o narodzeniu Jezusa. W tym dniu wykluczamy alkohol.

2. Pasterka w Dubiecku o godz. 24.00, w Słonnem o godz. 22.00.

3. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.15 i popołudniu o godz. 15.30. Msza św. w Słonnem o godz. 10.00.

4. W sobotę Święto Świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu
o godz. 7.00, 9.00 i 11.15. Na sumie błogosławieństwo owsa. Msza św. w Słonnem
o godz. 10.00.

5. W niedzielę Święto Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.15 i 15.45. Msza św.
w Słonnem o godz. 10.00.

6. W środę rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, w czwartek dzień Jego imienin. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, natomiast składka w dniu św. Szczepana na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. W sklepiku i zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny.

10. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej KINGI.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
świątyni w najbliższą ŚRODĘ prosimy: Renata JAKUBIEC, Krzysztof SIETNIK,
Stanisław DARAŻ, Elżbieta DZIEPAK, Bożena KRÓL, Irena KOZUBAL.

12. Dziękujemy Panom: Dariusz, Radosław GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Krzysztof GRZEGORZAK, Krzysztof SOSNOWSKI, Adam KOTLARCZYK za życzliwość i pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

13. Adwent to czas postanowień i pełnienia dobrych uczynków. Już ostatnie dni przed nami. Warto wykorzystać dobrze ten czas. Może nie dotrzymaliśmy swoich postanowień, a może nie mieliśmy na nie pomysłu. W koszyku przed wejściem młodzież przygotowała propozycje takich postanowień na tę ostatnią prostą do Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za składaną jałmużnę adwentową, dzięki której możemy pomóc potrzebującym. Dziś do zabrania za drobną ofiarą sianko na stół świąteczny.

14. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy jutro od godziny 8.00.