II Niedziela Adwentu 2020

II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

(06.12.2020)

1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo eucharystyczna i Msza św.

2. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

3. W dniu dzisiejszym szczególnie modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej
Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Katolikom na Wschodzie.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30 i 16.30 – roraty. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klas trzecich przygotowujące się do sakramentów: pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej.

6. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są codziennie o godz. 16.30.

7. Msza św. w Słonnem we wtorek o godz. 15.30.

8. Zachęcamy skorzystania przed świętami z sakramentu pokuty. Do sakramentu można przystąpić każdego dnia od godz. 6.00 i 16.00. Prosimy nie odkładać pojednania z Bogiem
na ostatnie dni przed świętami ponieważ trudno nam będzie wyspowiadać wszystkich.

9. W sklepiku są do nabycia opłatki.

10. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętego FRANCISZKA.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w bieżącym prosimy: Renata OZGA, Beata ZIOŁO, Elżbieta MARTOWICZ, Lucyna CHRUŚCICKA, Maria ZIOŁO.

12. Dziękujemy Panom: Krzysztofowi GRZEGORZAK i Zdzisławowi PILCH za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

13. Adwent to czas postanowień, choćby drobnych. Na II niedzielę adwentu młodzież z KSMu przygotowała karteczki ze świętymi patronami adwentu i krótką modlitwą na ten czas. Zachęcamy, by włączyć się do tej akcji i wylosować swojego świętego. W obliczu ataków na Kościół jest to wyraz naszej wiary w świętych obcowanie. Za tydzień KSM przeprowadzi akcję „światełko radości” z możliwością złożenia adwentowej, pokutnej jałmużny, która sprawi radość potrzebującym.

14. W najbliższy czwartek na eucharystię o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich chórzystów
„Soli Deo” oraz siostry z „Apostolatu Maryjnego”. Msza św. zostanie odprawiona: „O Boże Błogosławieństwo, zdrowie, oraz potrzebne łaski” dla tych wspólnot parafialnych.