X Niedziela Wielkanocna 2020

X NIEDZIELA  WIELKANOCNA
Uroczystość Trójcy  Przenajświętszej
(07.06.2020)

1. Dziś Uroczystość Trójcy  Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

2. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo eucharystyczne i Msza święta.

3. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu odprawione zostaną o godz. 7.00, 9.00 – z procesją do czterech ołtarzy w obrębie kościoła. Popołudniowa Msza św. o godz. 16.00. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy w obrębie kościoła, ze względu na rygorystyczne przepisy, które obowiązują na czas pandemii.

5. Msza św. w Słonnem w czwartek o godz. 8.00 z procesją wokół kościoła.

6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

8. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża  Świętej MAŁGORZATY.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tygodniu prosimy:
Anna KURASZ, Grażyna SIENKO, Elżbieta GRZEGORZAK, Anna HEMBEL, Iwona KURASZ.

10. Dziękujemy Panu Markowi GÓŁKIEWICZOWI i jego współpracownikom za wykonaną pracę przy kościele w Słonnem. Dziękujemy Panu Andrzejowi CHRUŚCICKIEMU za życzliwość względem naszej parafii w minionym tygodniu.

11. Zapraszamy wszystkie dzieci klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Przedmieściu Dubieckim, przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej na PRÓBĘ LITURGICZNĄ, która odbędzie się już we wtorek 9 czerwca o godz. 15.00 w kościele.
PRZYPOMINAMY, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze szkoły podstawowej w Przedmieściu Dubieckim odbędzie się w niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00, natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej w Dubiecku dokładnie tydzień później w niedzielę 28 czerwca również o godz. 11.00.

12. ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE:

a) Sławomir ZAGAJA z Przemyśla oraz Katarzyna MAKUCH z Wybrzeża (Zapowiedź Druga)

b) Filip KLEPACKI z Sielnicy oraz Urszula KLIMEK z Krosna (Zapowiedź Druga)

c) Mateusz BOGUSZ z parafii Hoczew oraz Magdalena ATAK z Dubiecka        (Zapowiedź Pierwsza)

PROSIMY O UŻYWANIE MASECZEK ORAZ ZACHOWANIA ODLEGŁOŚCI W KOŚCIELE ZGODNIE Z ZASADAMI PANUJĄCYMI PODCZAS PANDEMII