VIII Niedziela Wielkanocna 2020

VIII NIEDZIELA  WIELKANOCNA
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
(31.05.2020)

1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś zakończenie nabożeństw majowych. Od jutra odmawiana będzie Litania do Serca Pana Jezusa.

4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.

5. Msza święta w Słonnem jutro o godz. 10.00.

6. W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź dla dzieci
i młodzieży przed Mszą św. w czwartek od godz. 16.00, dla dorosłych w piątek również od godz. 16.00.

7. Spowiedź w Słonnem w piątek o godz. 17.00 i Msza św.

8. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie i Msza św.

9. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

10. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

11. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres wielkanocny.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tygodniu prosimy: Kazimiera SZYBIAK, Joanna KACZMARZ, Agnieszka GRZEGORZAK, Zofia JANOWSKA, Elżbieta POTOCZNA.

13. Uczniów klas trzecich naszej parafii, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy w czwartek 4 czerwca na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której otrzymają poświęcone książeczki. Po Eucharystii prosimy pozostać na krótkie spotkanie.

14. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych po domach, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca. Gdyby ktoś sobie tego nie życzył prosimy o informację do zakrystii.

15. Od następnej niedzieli 7 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.

16. Dziękujemy p.: Ryszardowi BINKO za pracę na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

17. ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE:

a) Piotr SIEŃKO z Przedmieścia Dubieckiego oraz Angelika KLIMCZYK z Nienadowej