III Niedziela Wielkanocna 2020

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA
(26.04.2020)

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy parafian do częstego czytania Pisma św.

2. W środę Święto Św. Katarzyny SIENEŃSKIEJ, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy.

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

4. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona
z 3 maja. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 11.00 i Fatima o godz. 18.00.

5. Msza św. w Słonnem w sobotę o godz. 10.00.

6. W niedzielę Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji strażaków
z Dubiecka, Przedmieścia Dubieckiego i Śliwnicy o godz. 11.15.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw
o powołania do Służby w Kościele.

8. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca.

9. Msza św. w Słonnem w piątek o godz. 17.00.

10. W przyszłą sobotę nabożeństwo fatimskie i Msza św. o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż. Prosimy  zelatorów róż, przewodniczących o ewentualne zebranie tajemnic od członków róż o ile ich nie będzie
w kościele i przyniesienie ich do kościoła, aby je zmienić po Mszy św. o godz. 9.00

12. Prosimy parafian ze Słonnego, aby o godz. 17.00 zbierali się w kościele w miesiącu maju i modlili się litanią do Matki Bożej o ustanie pandemii oraz ustanie suszy.

13.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Paweł GRZEGORZAK, Wioletta BROŻEK, Teresa CZYŻOWSKA,
Janusz BĘBENEK, Maria BRYŚ.

14. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej oraz Panom Dariuszowi i Radosławowi GRZEGORZAK za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

15. W zakrystii do nabycia tygodnik katolicki „NIEDZIELA” oraz „Gość Niedzielny”.

16. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy na spotkanie do kościoła w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 17.00.

17. W bazylice archikatedralnej w Przemyślu 2 maja odbędą się święcenia biskupie
ks. prałata Krzysztofa CHUDZIO. Biskupa nominata i jego posługę polecajmy w naszych modlitwach.