Niedziela Miłosierdzia Bożego 2020

II Niedziela Wielkanocna
NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(19.04.2020)

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do częstego odmawiania „Koronki do Bożego Miłosierdzia”. Jest możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki w kościele. Chore osoby mogą zyskać odpust zupełny poza kościołem.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

3. W czwartek Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

4. Msza św. w Słonnem w czwartek o godz. 16.00.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Celina BLECHARCZYK, Elżbieta SOSNOWSKA, Agnieszka GĄSKA, Mariusz ZALEWSKI, Renata DYMCZAK.

6. Dziękuję p.: Marek GÓŁKIEWICZ, Krzysztof ATAK za pracę na rzecz parafii
w ubiegłym tygodniu.

7. W związku z nowym rozporządzeniem w kościele w Dubiecku od jutra, w czasie Mszy św. i nabożeństw może przebywać 54 osoby. W kościele w Słonnem 21 osób razem z miejscem na chórze. Jednocześnie prosi się parafian o przestrzeganie zaleceń ustawy o pandemii, które obowiązują w kościołach.

8. Prezes Akcji Katolickiej prosi, aby zapowiedziana nowenna do Świętego Andrzeja Boboli została odmówiona przez członków oddziału indywidualnie lub wspólnie w środę podczas Nabożeństwa.