VII Niedziela Zwykła 2020

7 Niedziela Zwykła „A”
(23.02.2020)

1. Dziś Msza św. popołudniowa o godz. 15.45.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia oraz post ilościowy obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60tego.. Rodzice powinni pomomo tego przepisu zaroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.

4. Zaleca się, aby nieobecnym w Środę Popielcową w kosciele zabrać poświęcony popiół, jako znak łączności z pokutującym Kościołem.

5. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane o godz. 6.30 i 16.30.

6. Msza św. w SŁONNEM w środę o godz. 15.30.

7. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

8. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, o 16.30 Msza św. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych.

9. W Słonnem Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i Msza św.

10. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale.

11. W Słonnem Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00.

12. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

13. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

14. W każdą CZWARTĄ ŚRODĘ miesiąca począwszy od Środy Popielcowej będzie odprawiana Nowenna do Świętego Andrzeja BOBOLI – patrona Akcji Katolickiej, przygotowująca Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do przeżywania srebrnego jubileuszu erygowania Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji. Początek nowenny w Środę Popielcową, nowenna potrwa do października. Zapraszamy Akcję Katolicką i parafian do wspólnej modlitwy.

15. W piątek spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

16. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej MONIKI.

17. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania
w bieżącym prosimy: Dorota ZAWADZKA wraz z córką, Agata PACUSZKA, Lucyna MĘDZELA,Jolanta MŁYNARSKA.
18. W bieżącym roku obchodzimy 100-tną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dla upamiętnienia papieskiego jubileuszu w archidiecezji przemyskiej staraniem Fundacji „WZRASTANIE” podjęto inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II dla osób
z niepełnosprawnością w adaptowanym na ten cel obiekcie w Przeworsku. Bedzie to wotum wdzięczności archidiecezji przemyskiej za wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II. W związku z tym
w Środę Popielcową składka, ajko jałmużna postna będzie przeznaczona na ten cel.

19. Dziękuję strażakom z Dubiecka i Przedmieścia Dubieckiego oraz tym wszystkim, którzy pracowali w ubiegłym tygodniu na rzecz naszej parafii.