IV Niedziela Adwentu 2018r

IV Niedziela ADWENTU
(23.12.2018)

1. Dziś rocznica święceń biskupich Ks. Abp Adama Szala, a jutro dzień jego imienin. Modlimy się w jego intencji.

2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta rano o godz. 6.30. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, którą rozpoczynamy czytaniem perykopy o Narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą, śpiewamy kolędy, wykluczamy alkohol.

3. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.15. Pasterka o godz. 24.00.

4. Msze św. w Słonnem: Pasterka o godz. 22.00, natomiast w Boże Narodzenie o godz. 10.00.

5. W środę Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Na sumie błogosławieństwo owsa.

6. Msza św. w Słonnem w święto Świętego Szczepana o godz. 10.00 i błogosławieństwo owsa.

7. W Boże Narodzenie i Święto Świętego Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowych.

8. W czwartek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 błogosławieństwo wina.

9. W piątek Święto Świętych Młodzianków. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W niedzielę Święto Świętej Rodziny.

11. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, natomiast w dniuŚw. Szczepana składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

12. Dziękuję p.: Krzysztof GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Kacper i Jarosław SZNILIK, Czesław GUJA, Stanisław GRZEGORZAK, Stanisław SZYMKIEWICZ, Wiesław i Piotr KOPACKI, Grzegorz GALEJ, Dariusz i Radosław GRZEGORZAK, Adam SURA, Janusz DARAŻ, Tadeusz SURA, Zygmunt SZCZYGIEŁ, Krzysztof SOSNOWSKI, Damian POPOWCZAK, Marcin DUTKOWSKI, Andrzej GŁOWACZ, Joanna MIŚNIAKIEWICZ, Maria GĄSKA, Tomasz LESZCZAK, Ryszard, Agnieszka, Karol BINKO.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.