VI Tydzień Zwykły 2018

VI Tydzień Zwykły

(11.02.2018)

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji ludzi chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.

2. Dzisiaj modlimy się w ramach 9-miesięcznej nowenny w intencji Ojczyzny.

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, wraz z tym samym rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

5. Msze św. w Środę Popielcową i posypanie głów popiołem będą odprawiane rano
o godz. 6.30 i popołudniu o godz. 16.30.

6. W Słonnem w Środę Popielcową Msza św. połączona z posypaniem głów popiołem o godz. 15.30.

7. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, a osobą pełnoletnią jest ten, kto ukończył 18 rok życia. Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

8. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu, jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

9. Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

10. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. Po Mszy św. droga krzyżowa dla dorosłych.

11. Droga Krzyżowa w Słonnem w piątek o 15.30 i Msza św.

12. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 i Msza święta.

13. W Słonnem – nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00

14. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

15. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. FRANCISZKA.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Danuta DUTKOWSKA, Renata POPOWCZAK, Izabela PINKOWICZ, Anna LEKKA, Maria TOMPALSKA

17. SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE W TYGODNIU:

Wtorek –  Spotkanie Chóru SoliDeo o godz. 18.00. Obecność wszystkich Chórzystów obowiązkowa
ze względu na nowy repertuar i kierunek działania naszego Chóru.

Piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży