IV Niedziela Adwentu 2017

IV Niedziela ADWENTU

(24.12.2017)

1. Dziś przypada dzień imienin Ks. Abpa Adama SZALA. Modlimy się w jego intencji.

2. Dzisiejszy dzień jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Wieczór wigilijny przeżywamy na modlitwie, podczas której czytamy Pismo św., perykopę o Narodzeniu Chrystusa, śpiewamy kolędy, wykluczamy alkohol.

3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.15. Nie będzie Mszy św. popołudniowej w Boże Narodzenie i św. Szczepana.

4. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia w Archidiecezji.

5. Msza święta Pasterska w Dubiecku o godz. 24.00, poprzedzona będzie koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru SoliDeo. Początek o godzinie 23.20. Bardzo serdecznie zapraszamy. Pasterka w Słonnem o godz. 22.00.

6. We wtorek 26.12 Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.15. Na sumie błogosławieństwo owsa. W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowej.

7. Msza św. w Słonnem w Święto św. Szczepana o godz. 10.00 i błogosławieństwo owsa.

8. W środę 27.12 Święto św. Jana Apostoła i Ewangelista. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 błogosławieństwo wina.

9. W czwartek Święto świętych Młodzianków.

10. W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W niedzielę 31.12 zakończenie Roku Pańskiego 2017. Nabożeństwo na zakończenie roku i Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

12. Składka ze Święta św. Szczepana przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

13. Msze św. od środy do soboty włącznie odprawiane będą o godz. 6.30. Nie będzie Mszy św. wieczornych ze względu na wizytę duszpasterską. W tym roku wizyta duszpasterska planowana jest w Śliwnicy i Przedmieściu Dubieckim.

14. W Uroczystość Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.

15. Prosimy, aby modlitwę różańcową w Święto św. Szczepana przed Mszą świętą o godz. 9.00 poprowadziła Róża Św. JUSTYNY.

16. Dziś nie będzie Mszy św. popołudniowej.

17. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Renata CZARNOTA, Anna BĘBENEK, Renata OZGA, Marta ŁACH, Grzegorz ZIOŁO.

18. Dziękuję p.: Tomasz LESZCZAK, Stanisław KRÓL, Jerzy BROŻYNA za życzliwość.

19. Od dzisiaj, aż do Uroczystości Objawienia Pańskiego komunię świętą przyjmować będziemy w rzędach podchodząc do ołtarza.