20620

XXIII Niedziela Zwykła 2017r.

XXIII Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

(10.09.2017)

1.  W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. W piątek Święto Matki Bożej Bolesnej. Odpust w parafii. Msze św. o godz. 6.30, 11.00 i 17.00. Zapraszamy.

3. Msza św. w Słonnem w czwartek o godz. 16.00.

4. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.00 poprowadziła Róża Świętej BRYGIDY.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Krystyna BABIŚ, Agnieszka KOCAJ, Krystyna MAZUREK, Katarzyna SOCHACKA, Renata BŁAHUT.

6. 21 września będzie odbiór elektrośmieci. Zużyte lodówki, telewizory i inne zużyte rzeczy można będzie składać na placu koło Straży Pożarnej na Przedmieściu Dubieckim, ale nie wcześniej niż po niedzieli 17 IX, czyli można te rzeczy składać 18, 19, 20 i 21 września.

7. Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Ta wielka modlitwa zaplanowana jest w pierwszą sobotę miesiąca tj. 7 X (Święto Matki Bożej Różańcowej). W ramach obchodów 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Tego dnia wierni naszej ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczy nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Nasza parafia i dekanat został przyporządkowany do kościoła stacyjnego w Jasieniu k/Ustrzyk Dolnych. Już dzisiaj jest to ogłaszane, aby wierni z naszej parafii przygotowali się na to wydarzenie. Prosimy: Róże Różańcowe, młodzież z KSMu, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny i parafian, aby już od dzisiaj wpisywać się na ten wyjazd u siostry w zakrystii i u p. Agnieszki Binko w sklepiku, podając datę urodzenia oraz numer PESEL. Liczba miejsc ograniczona, a koszt wyjazdu 25 zł.

8. Dziękuję p.: Zygmuntowi, Bogdanowi, Pawłowi NIEMCZEWSKIM, Pawłowi CHRUŚCICKIEMU, Tadeuszowi TWORZYDŁO, Dariuszowi GRZEGORZAKOWI za pracę na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

9. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby włączyć się do grona ministrantów.

10. W piątek pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkania KSM – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przypominamy, że spotkania rozpoczynają się Mszą św. do której młodzież przygotowuje wcześniej liturgię i ją prowadzi. Na to piątkowe spotkanie przy ołtarzu i w salce zapraszamy młodzież naszej parafii a szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

11. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

12. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ogłasza IV nabór rekrutacji do projektu: „Biznes Inicjator”. Szczegóły zamieszczone są w gablocie.