Niedziela Miłosierdzia Bożego 2017

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 23.04. 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele
lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona jest na ofiary wojny w Syrii.

3. Jutro Uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski.

4. We wtorek Święto Świętego Marka Ewangelisty, a w sobotę Świętej Katarzyny Sieneńskiej.

5. Msza Święta w Słonnem w środę o godz. 16:00.

6. Szkoła Muzyczna w Dynowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/18. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża św. Bernadetty.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na następny tydzień zapraszamy następujące osoby: P. Kazimiera SZYBIAK, Joanna KACZMARZ, Agnieszka GRZEGORZAK, Janina SZYBIAK, Zofia JANOWSKA, Elżbieta POTOCZNA.

9. Spotkania grup duszpasterskich:

Wtorek – Grupa „Pomocnicy Maryi"; oraz Ministranci i Lektorzy

Środa – Młodzież klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania, godz. 17.00

Czwartek – Próba Chóru SoliDeo, godz. 18.00, budynek gimnazjum

Piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

10. Sprawy kancelaryjne związane z Sakramentami prosimy załatwiać w parafiach, w których mieszkamy. Tam, gdzie ktoś mieszka, tam jest jego parafia. Zameldowanie nie ma żadnego znaczenia w sprawach wiary i przynależności do kościoła. Tam gdzie mieszkamy, tam jest nasza parafia i tam załatwiamy sprawy związane z życiem religijnym i sakramentalnym.

11. W przyszłą sobotę 29 IV odbędzie się w Przemyślu XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej. Kongres rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9.00 w Archikatedrze odprawianą przez Ks. Abpa Adama Szala. Prosimy nauczycieli i wychowawców o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

12. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

13. Dziękuję p. Ryszardowi BINKO i p. Halinie CZUBA za życzliwość i pracę na rzecz parafii.

14. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Dominik DZIACZYŃSKI z Przedmieścia Dubieckiego
i Kamila GRZEGORZAK z Przedmieścia Dubieckiego – Zapowiedź Pierwsza

15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na centrum Hospicyjno – Opiekuńcze
im. Św. Łazarza z Jerozolimy, działające w Przemyślu. Zbiórkę organizuje Mateusz SOBEL z Drohobyczki, jako wolontariusz tegoż hospicjum. Jest pismo z prośbą w tej sprawie z hospicjum.

tomasz