19341

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2017

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 23.04. 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele
lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona jest na ofiary wojny w Syrii.

3. Jutro Uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski.

4. We wtorek Święto Świętego Marka Ewangelisty, a w sobotę Świętej Katarzyny Sieneńskiej.

5. Msza Święta w Słonnem w środę o godz. 16:00.

6. Szkoła Muzyczna w Dynowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/18. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża św. Bernadetty.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na następny tydzień zapraszamy następujące osoby: P. Kazimiera SZYBIAK, Joanna KACZMARZ, Agnieszka GRZEGORZAK, Janina SZYBIAK, Zofia JANOWSKA, Elżbieta POTOCZNA.

9. Spotkania grup duszpasterskich:

Wtorek – Grupa „Pomocnicy Maryi"; oraz Ministranci i Lektorzy

Środa – Młodzież klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania, godz. 17.00

Czwartek – Próba Chóru SoliDeo, godz. 18.00, budynek gimnazjum

Piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

10. Sprawy kancelaryjne związane z Sakramentami prosimy załatwiać w parafiach, w których mieszkamy. Tam, gdzie ktoś mieszka, tam jest jego parafia. Zameldowanie nie ma żadnego znaczenia w sprawach wiary i przynależności do kościoła. Tam gdzie mieszkamy, tam jest nasza parafia i tam załatwiamy sprawy związane z życiem religijnym i sakramentalnym.

11. W przyszłą sobotę 29 IV odbędzie się w Przemyślu XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej. Kongres rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9.00 w Archikatedrze odprawianą przez Ks. Abpa Adama Szala. Prosimy nauczycieli i wychowawców o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

12. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

13. Dziękuję p. Ryszardowi BINKO i p. Halinie CZUBA za życzliwość i pracę na rzecz parafii.

14. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Dominik DZIACZYŃSKI z Przedmieścia Dubieckiego
i Kamila GRZEGORZAK z Przedmieścia Dubieckiego – Zapowiedź Pierwsza

15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na centrum Hospicyjno – Opiekuńcze
im. Św. Łazarza z Jerozolimy, działające w Przemyślu. Zbiórkę organizuje Mateusz SOBEL z Drohobyczki, jako wolontariusz tegoż hospicjum. Jest pismo z prośbą w tej sprawie z hospicjum.

tomasz