III Niedziela Adwentu 2016r

III NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
(11.12.2016)

1. Od soboty tj. od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni). Modlić się będziemy w intencji rodzin.

3. W sklepiku są do nabycia świece wigilijne, jako dzieło pomocy dzieciom.

4. Od poniedziałku do soboty włącznie Msze św. tylko rano o godz. 6.30. Będą to msze św. roratnie, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozpoczynają się od jutra spowiedzi adwentowe w parafiach naszego dekanatu.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę 17 XII w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz po południu od 14.30 do 17.00. Jest to sobota, więc prosimy wyspowiadać się w tym dniu, a nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile.

6. Spowiedź w Słonnem w sobotę od godz. 14.30 do 15.30 i następnie Msza święta.

7. 19 grudnia w poniedziałek odwiedzimy w parafii chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Prosimy od dzisiaj do najbliższej soboty zapisywać chorych w zakrystii, podając imię, nazwisko, nr domu, miejscowość i informację u kogo chory mieszka.

8. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. Floriana.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Lucyna MENDZELA, Agata PACUSZKA, Jolanta MŁYNARSKA,
Wioletta PRZYBYCIEŃ, Wanda DARAŻ. O sprzątanie prosimy dopiero w sobotę
po zakończeniu spowiedzi parafialnej.

10. Dzisiaj i za tydzień po każdej Mszy św. nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne wykonane ręcznie. Dochód przeznaczony jest na fundusz młodzieżowy naszej parafii. Gorąco prosimy o wsparcie naszej młodzieży.

11. Stowarzyszenie "Dobry Start - Dobra Przyszłość" zaprasza na II Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się dzisiaj od godziny 15:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dubiecku"

12. Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Przedmieściu Dubieckim zaprasza na kiermasz stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych, który odbędzie się 17.12.2016 (tj. w dzień spowiedzi) na placu kościelnym w Dubiecku. Dochód przeznaczony będzie na cele szkolne.

13. W tym tygodniu ze względu na spowiedź w naszym dekanacie odwołujemy wszystkie spotkania grup duszpasterskich.