XXXI Niedziela Zwykła 2016r

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.10.2016

1.Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i Msza św.

2.W dniu dzisiejszym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

3.We wtorek (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu do południa tak jak w niedzielę. Po południu Msza św. o godz. 14.00 i procesja na cmentarz. Msza św. w Słonnem o godz. 10.00

4.W środę (2 XI) Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.30, 9.00 z procesją na cmentarz i o godz. 17.00.

5.Msza św. w Słonnem w Dzień Zaduszny o godz. 16.00

6.Ze spowiedzi można skorzystać w poniedziałek przed Mszą św. poranną i po południu od 16.00 do 17.00

7.W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

8.Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od 16.00 do 17.00, spowiedź dla dorosłych w piątek od 16.00 do 17.00.

9.Spowiedź w Słonnem w piątek od godz. 17.15 i Msza św. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

10. W przyszłą niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

11.W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przyjęcie Komunii św. oraz pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

12. W miesiącu listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty, które można ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając cmentarz, gdzie należy pomodlić się za zmarłych oraz odmówić modlitwę w intencji papieża. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś cząstkowy.

13. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Od 1 do 8 listopada różaniec za zmarłych codziennie, natomiast w pozostałe dni listopada modlić się będziemy w środy, piątki i niedziele po Mszy św. wieczornej.

14. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka do puszek na cmentarzu na Fundację „WZRASTANIE”.

15. Została odnowiona XVII wieczna chrzcielnica przy której udzielane będą chrzty święte.

16. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. Brygidy.

17. Dziękuję tym przedstawicielom Akcji Katolickiej z parafii, którzy wzięli udział w dniu wczorajszym w skupieniu w parafii Hermanowice.

18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: SZYMAŃSKA Danuta, KALINOWSKA Jadwiga, GRZECH Małgorzata, OSIADŁY Lucyna, TŁUŚCIK Helena.

19. Dziękuję p. Katarzynie i Jackowi HENDZEL, Ryszardowi BINKO, Tadeuszowi BUKOWIŃSKIEMU za życzliwość na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

20. Na zakończenie Roku Miłosierdzia dn. 19 listopada, organizowana jest Pielgrzymka
do Łagiewnik. Koszt 50 zł. Szczegóły wyjazdu u ks. Jana natomiast zapisy na wyjazd u p. Agnieszki w sklepiku.

21. Znaleziono klucze, do odebrania w zakrystii.

22.SPOTKANIA  GRUP  PARAFIALNYCH:

-Wtorek – ministranci i lektorzy oraz o godzinie 16.00 w domu sióstr spotkanie młodzieży – „Pomocników Maryi”,

-Środę – po Mszy św. i nabożeństwie w budynku gimnazjum próba wszystkich chórzystów,

-Piątek  - spotkanie KSM