IX Niedziela Zwykła 2016r

IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.05. 2016
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Po południu nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną o godz. 15:30, następnie Msza św. Oprawę liturgiczno – muzyczną przygotuje Chór „Jednego Serca, Jednego Ducha”, zapraszamy parafian do wzięcia udziału.

2.Dzisiaj w Drohobyczce spotkanie Akcji Katolickiej, z racji 15 – lecia jej istnienia. Początek spotkania o godz. 15:00, prosimy członków AK z naszej parafii, aby udali się na spotkanie.

3.We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.

4.W czwartek zakończenie Oktawy Boże Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 17:00. W Słonnem zakończenie  Oktawy o godz. 16:00.

5.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post.

6.W sobotę 4 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, jest to dzień odpustu parafialnego. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o 7:00, 11:00 z procesją. Prosimy, aby na sumie odpustowej dzieci spały kwiaty podczas procesji. Wieczorem Msza św. o 18:00 połączona z  nabożeństwem fatimskim, prosimy aby na nabożeństwo przynieść ze sobą świece, które zapłoną podczas procesji, jako znak duchowej jedności i modlitwy.

7.W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży we czwartek od 16:00 – 17:00; w piątek dla dorosłych również od 16:00 – 17:00; w Słonnem także w piątek od godz. 17:00, następnie Msza św.

8.W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.
9.Dziękujemy za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień na godz. 8:00 prosimy: Irenę Sura, Anetę Sieńko, Alicję Atak, Teresę Gwizdałę, Marię Dudek i Krzysztofa Atak.

10.Dziękuję Parafianom za wykonanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, a także Policji w Dubiecku za zabezpieczenie trasy procesji, Chórowi „Soli Deo” i Orkiestrze za udział w liturgii.

11.Dziękuję P. Mateuszowi Bal za pracę i pomoc na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu – Bóg zapłać!

12.Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

13.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

14.Spotkania:

•Czwartek – próba chóru o 19:00 w k-le;

•Piątek – spotkanie KSM- u, po wieczornej Mszy św. na plebanii.

15.Zapowiedzi przedślubne:

•Piotr Osiadły z Dubiecka i Patrycja Węglarz z Przedm. Dubieckiego – zap. II

•Sławomir Żurawski ze Śliwnicy i Patrycja Surowiec z Wólki Podleśnej – zap. II

•Mateusz Siwulec z Dynowa i Sylwia Głowacz z Dubiecka – zap. II

•Andrzej Potocki ze Śliwinicy i Małgorzata Winiarska z Dynowa – zap. I

•Bartosz Nęczyński z Winne – Podbukowina i Elżbieta Grzegorzak z Nienadowej – zap. I

IX zw