Uroczystość Trójcy Świętej

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 22.05. 2016
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wraz z dniem dzisiejszym kończy się okres komunii św. wielkanocnej. Po południu nabożeństwo majowe o godz. 15:30, następnie Msza św.

2.W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w K-le, przez dar Eucharystii. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00; 9:00 z procesją do 4 ołtarzy i o 16:00 z procesją i nabożeństwem majowym. Msza św. w Słonnem o godz. 8:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, przy tradycyjnej trasie procesji.

3.Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy, aby w Boże Ciało jak i w czasie oktawy dzieci sypały kwiatki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe brały udział w nabożeństwach.

4.W przyszłą niedzielę w Drohobyczce, Parafialny Oddział AK będzie obchodził 15 – lecie istnienia. Początek uroczystości o godz. 15:00, prosimy członków AK z naszej parafii o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

5.Dziękuję tym przedstawicielom AK, którzy wzięli udział w uroczystościach w Strachocinie i ingresie Ks. Abp – a Adama w dniu wczorajszym.

6.Dziękujemy za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień na godz. 8:00 prosimy Panie: Sabinę Waśko, Ewelinę Undziakiewicz, Teresę Daraż, Grażynę Surowiecką oraz Panów: Bogdana Żurawskiego i Jerzego Oprzańskiego.

7.Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła róża bł. Salomei.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

9.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Niepokalanowa w dniach 11 – 12 czerwiec. Osoby już zapisane, prosi się o uzupełnienie danych osobowych w najbliższym czasie u P. Agnieszki Binko w sklepiku parafialnym.

10.Spotkania:

•Wtorek – spotkanie Apostolatu Maryjnego przy kapliczce na Czerwonce;

•Środa – próba chóru o 19:00 w k-le;

•Piątek – spotkanie KSM- u, po wieczornej Mszy św. na plebanii.

11.W najbliższy czwartek (tj. Boże Ciało), organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa, prosimy aby zapisane osoby zgromadziły się na parkingu naprzeciwko k-ła o godz. 16:00. Nie ma już możliwości dalszych zapisów na wyjazd.

12.Zapowiedzi przedślubne:

•Piotr Osiadły z Dubiecka i Patrycja Węglarz z Przedm. Dubieckiego – zap. I