Gloria Tibi Trinitas!

W sobotę, 21 maja 2016 r., o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, odbył się ingres abpa Adama Szala.

Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej posługiwanie w Archidiecezji Przemyskiej przewodniczył oraz homilię wygłosił nowy Metropolita Przemyski.

Eucharystię koncelebrowało kilkunastu biskupów, na czele z abp. Celestino Migliore, Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, abp. Wojciechem Polakiem, Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Polski i kard. Kazimierzem Nyczem, Metropolitą Warszawskim oraz 350 kapłanów.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, wyższych uczelni i służb mundurowych, stowarzyszeń i ruchów katolickich,  rodzina i rodacy ks. abpa Adama oraz licznie zebrani wierni z całej Archidiecezji.

Homilia ks. abp. Adama Szala oraz zdjęcia z uroczystości na www.przemyska.pl

abpSzal