Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 15.05. 2016
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, popołudniu nabożeństwo majowe o godz. 15:30. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach, składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2.Dzisiaj po każdej Mszy św., młodzież z KSM – u będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

3.Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7:00, 11:00, 17:00 oraz na Słonnem o godz. 10:00. Także jutro, odbędzie się pielgrzymka AK do Strachociny. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 17:00, prosimy Członków AK, aby wzięli udział w tym wydarzeniu.

4.Jutro wyruszy piesza pielgrzymka na Jodłówkę. Wyjście z k-ła o godz. 7:00, prosimy aby pielgrzymi zgromadzili się w k-le o godz. 6:50. Odwołuje się wyjazd autokarem do Jodłówki, z powodu małej ilości zapisanych osób.

5.We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

6.W piątek przypada rocznica święceń bp – a Stanisława Jamrozka.

7.W niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu wypada rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV, uroczysta Msza rocznicowa o godz. 11:15. Spowiedź dla dzieci obchodzących rocz. I Komunii św. i ich Rodziców odbędzie się w piątek od godz. 15:45 do 17:00.

8.Dziękujemy za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień na godz. 8:00 prosimy Panie: Jolantę Kucaj, Beatę Pilch, Czesławę Saczko, Zofię Ulanowską oraz Panów: Bogdana Nowak i Wojciecha Głowacz.

9.Dziękuję P. Kazimierzowi Zioło, Zygmuntowi Młynarskiemu, Julianowi Brożynie, Stanisławowi Miśniakiewicz, Ryszardowi Grzegorzak, Tadeuszowi Bukowińskiemu, Leonardowi Kulon, Zygmuntowi Dziaczyńskiemu, Mariuszowi Turek, Piotrowi Ciurkiewicz, Zygmuntowi Szczygieł, Czesławowi Guja i Stanisławowi Grzegorzak za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu – Bóg zapłać.

10.Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00      poprowadziła róża św. Brygidy.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

12.Spotkania:

•Wtorek i czwartek – próba dla dzieci, które w tym roku będą obchodzić I rocz. Komunii św. o godz. 15:30 w k-le;

•Wtorek – zbiórka dla ministrantów po wieczornej Mszy św.;

•Czwartek – próba chóru w Gimnazjum, na 18:00 proszone są głosy żeńskie, na 19:00 głosy męskie;

•Piątek – spotkanie KSM- u, po wieczornej Mszy św. na plebanii.

13.Prosi się te osoby, które nie podały nr. PESEL w ubiegłą niedzielę przy podpisach, aby uzupełnić listę do czwartku włącznie. Informacje prosimy w zakrystii.

14.Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Niepokalanowa. W terminie 11-12 czerwca 2016r.( tj. sobota, niedziela). Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie internetowej parafii Dubiecko. Koszt 200 zł. Zapisy wraz z numerem PESEL u pani Agnieszki Binko w sklepiku parafialnym.

15.Organizowany jest wyjazd na koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa, dnia 26 maja (tj. Boże Ciało), chętne osoby prosimy, aby wpisywały się na listę u siostry w zakrystii, od dzisiaj do soboty włącznie. Szczegółowe informację będą podane bezpośrednio przed wjazdem.

16.Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Res Medica” w Dubiecku zaprasza w dniu 20 maja br. od godz. 8:30 do 14:00 osoby palące oraz z chorobami układu oddechowego na bezpłatne badania z konsultacją lekarza specjalisty, prosi się wcześniej o dokonanie zapisów w „Res Medica”.

17.Zapowiedzi przedślubne:

•Marcin Banasik z Jarząbek i Katarzyna Zaleska z Nienadowej – zap. II