Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 08.05. 2016
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dzisiaj nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15:30. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach maryjnych.

2.Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień w sobotę święcenia prezbiteratu. Módlmy się, za tych, którzy będą przyjmować święcenia, aby jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

3.W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bp – a Stanisława Jamrozka, osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

4.W środę Msza św. w Słonnem o godz. 16:00.

5.Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas paschalny. W naszej parafii to także Dzień I Komunii Św. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00, dzieci wraz z Rodzicami gromadzą się przed k-łem o godz. 10:45.

6.Spowiedź przed I Komunią dla dzieci i Rodziców w piątek od godz. 15:15.

7.Dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za posprzątanie w dniu wczorajszym naszej świątyni parafialnej i obejścia wokół k-ła. Na ten tydzień na godz. 8:00 prosimy: P. Aleksandrę Grzegorzak, Marię Buchowską, Teresę Buchowską, Genowefę Ciurkiewicz, Marię Miśniakiewicz i Martę Staszkiewicz.

8.Dziękuję P. Ryszardowi Binko i Tomaszowi Leszczak za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu – Bóg zapłać.

9.Proszę, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00      poprowadziła róża św. Karoliny.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

11.W poniedziałek, 16 maja odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Msza św. o godz. 17:00. Wyjazd na pielgrzymkę indywidualnie.

12.Spotkania:

•Poniedziałek i czwartek – próba dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15:00 w k-le;

•Wtorek – zbiórka dla ministrantów po wieczornej Mszy św.;

•Czwartek – próba chóru w Gimnazjum, na 18:00 proszone są głosy żeńskie, na 19:00 głosy męskie;

•Piątek – spotkanie KSM- u, po wieczornej Mszy św. na plebanii.

13.W przyszły poniedziałek, 16 maja, z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Przypominamy, że motywem podjęcia trudu pielgrzymowania może być chęć zadośćuczynienia za popełnione występki lub też chęć wyrażenia prośby lub wdzięczność za otrzymane dary i łaski. Dla osób starszych, które zechcą wziąć udział w pielgrzymce, lecz z powodu problemów zdrowotnych nie dadzą rady podążać szlakiem pątniczym, będzie zorganizowany autokar, który odwiezie i przywiezie z powrotem te osoby. Prosimy, aby wcześniej wpisać te osoby na listę u siostry w zakrystii. Informacje prosimy podać od dzisiaj do czwartku włącznie.

14.Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Niepokalanowa. W terminie 11-12 czerwca 2016r.( tj. sobota, niedziela). Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie internetowej parafii Dubiecko. Koszt 200 zł. Zapisy wraz z numerem PESEL u pani Agnieszki Binko w sklepiku parafialnym.

15.W sklepiku parafialnym można jeszcze nabyć książki ks. Mariana Rajchla dotyczące zagrożeń duchowych. Do nabycia jest 1 i 2 część w cenie 15 zł. W dniu dzisiejszym sklepik będzie czynny po każdej Mszy św.

16.Zapowiedzi przedślubne:

•Paweł Nowak ze Słonnego i Jagoda Szybiak z Iskani – zap. II