• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

Sklepik parafialny

Odwiedza nas

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik

1312271
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
388
408
3098
1306948
5323
13241
1312271

Media katolickie

 

mateusz

katolik

     adonai

 radiofara

liturgia1  

goscniedzielnylogo

 niedziela

 

 

Zagrożenia duchowe

ZAGROŻENIA DUCHOWE DZIECI I MŁODZIEŻY
Dlaczego współczesna cywilizacja śmierci uderza w niewinność dzieci? Odpowiedź możemy znaleźć w słowach Jezusa:
 
“Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże” (Łk 18,16)
 
Jeśli człowiek został stworzony na Boży obraz i podobieństwo, to właśnie dzieci, przez niewinność i wolność od grzechu ciężkiego, najpełniej noszą w sobie pierwotne piękno obrazu Bożego. Władca tego świata, szatan, nie może znieść czystości dzieci, dlatego przez oddanych mu ludzi, stowarzyszenia i systemy filozoficzno-kulturalne, pragnie rozprawić się z tym niemal ostatnim bastionem Boga. Czy wojna o dusze dzieci została przez nas przegrana? Nie! Zwycięzcą jest Jezus Chrystus.
 
žChoć mamy świadomość, jak bardzo zły duch atakuje czystość i niewinność dzieci i młodzieży, wiemy, że nasze zwycięstwo jest w Chrystusie. Pamiętamy także słowa zapisane w Ewangelii: mścicielem grzechów dokonywanych wobec dzieci będzie sam Bóg:
 
“Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!” (Łk 17,1-2).
 
Rodzice, którzy pragną uchronić niewinność swoich dzieci, powinni z jeszcze większą troską, miłością i wiarą oddawać je pod opiekę Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej, a także uczyć je mądrze korzystać z dóbr tego świata, polecając unikać wszystkiego, co ma choćby pozór zła (por. 1Tes 5,22).
 
 
zagrożenia
 
Top