III Niedziela Wielkiego Postu 2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.02.2016R.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś popołudniu, o godz. 15:00, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, po nich Msza Św.

2.We czwartek godzinę przed wieczorną Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.W piątek przypada Święto Św. Kazimierza.

4.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m – ca. Ze względu na rekolekcje wielkopostne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca – tj. 13 marca.

5.Ze względu na rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywać w tym tygodniu, spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek i piątek podczas ich rekolekcji. Spowiedź dla dorosłych w piątek, od godz. 16:00 – 17:00. W Słonnem spowiedź również w piątek od godz. 17:00, następnie Msza św. i Droga Krzyżowa.

6.Prosimy, aby w najbliższą niedzielę, modlitwę różańcową przed Mszą św. o godz. 9:00, poprowadziła róża św. Róży.

7.Prosi się Róże Różańcowe o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

8.Bóg zapłać za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten prosimy: P. Marię Binko, Krystynę Matwiej, Katarzynę Bukowińską, Teresę Matwiej i Beatę Szybiak.

9.Dziękuję P. Krzysztofowi Chrobak, Januszowi Daraż, Ryszardowi Grzegorzak, Józefowi i Krzysztofowi Sowa za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

10.Dziękuję wszystkim grupom parafialnym oraz parafianom za udział w nabożeństwie na cmentarzu i Mszach Św. podczas wizytacji kanonicznej w parafii. Dziękuję za przystąpienie do komunii św. i godne świadectwo wiary, młodzieży, która przystąpiła do sakr. Bierzmowania za godne zachowanie, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do przyjęcia tego sakramentu. Ks. Bp dla każdego z bierzmowanych zostawił książkę „Pasja”, z pamiątkowym obrazkiem, które zostaną rozdane w szkole.

11.Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy za uprzątnięcie i przygotowanie obejścia i wnętrza kaplicy cmentarnej na czas wizytacji.

12.W sklepiku parafialnym można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

13.Odbiór strojów komunijnych dla dzieci będzie w sobotę, 5 marca o godz. 9:00 w Domu Zakonnym S. Serafitek.

14.W dniach od 8 – 20 maja 2016 roku, odbędzie się IV pielgrzymka „Niedzieli Przemyskiej” do Sanktuarium Europy. Koszt wynosi 615 euro. Kontakt Tel: z Ks. Tadeuszem Decem: 518-864-457. Pozostałe informacje na stronie internetowej parafii.

15.Spotkania:

•Środa – próba chóru w Gimnazjum, na godz. 17:30 proszone są głosy żeńskie, na 19:00 głosy męskie.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
3 – 6 marzec 2016

CZWARTEK (3 marzec) – godz. 8:15

•Rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych, Przedm. Dubieckiego i I klas Gimnazjum /kl. II i III Gim. Miały już swoje rekolekcje/

PIĄTEK (4 marzec):

•Godz. 8:15 - Rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych, Przedm. Dubieckiego i I klas Gimnazjum;

•Godz. 16:30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych / nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, ponieważ będą miały podczas swoich rekolekcji/.

•Godz. 17:00 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich;

•Godz. 18:00 – nauka dla młodzieży pracującej.

SOBOTA (5 marzec):

•Godz. 8:00 – Msza św. z nauką dla chorych, z udzieleniem sakr. Namaszczenia /prosimy przywieść chorych do k-ła/;

•Godz. 10:00 – Msza św. w Słonnem z nauką ogólną dla wszystkich;

•Godz. 17:00 – Msza św. z nauką ogólną.

NIEDZIELA (6 marzec):

Msze św., odprawiane jak w każdą niedzielę, z naukami dla wszystkich.

•Godz. 15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św. na zakończenie rekolekcji.

•Godz. 10:00 /SŁONNE/ - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich.