II Niedziela Wielkiego Postu 2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.02.2016R.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś popołudniu, o godz. 15:00, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, po nich Msza Św. W Słonnem Gorzkie Żale po Mszy Św., po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na misje.

2.Od jutra wieczorna Msza św., będzie odprawiana o godz. 17:00.

3.W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, w naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.

4.W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 Msza Święta, a po Niej Droga Krzyżowa dla dorosłych. W Słonnem Droga Krzyżowa o 16:30, po niej Msza Święta.

5.Prosimy, aby w najbliższą niedzielę, modlitwę różańcową przed Mszą św. o godz. 9:00, poprowadziła róża św. Marii Magdaleny.

6.W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii.

7.Bóg zapłać za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten prosimy: P. Danutę Gierula, Wiktorię Grzegorzak, Amelię Kotlarczyk, Genowefę Potocką oraz Panów: Władysława Sobol i Bogdana Iwanickiego.

8.Dziękuję p. Danucie i Wojciechowi Głowacz, Krzysztofowi Atak i Tomaszowi Leszczak za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

9.W sklepiku parafialnym można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

10.W sobotę tj. 27 lutego wyruszy pielgrzymka do Częstochowy i Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy wszystkie zapisane osoby o punktualne przybycie na parking kościelny o godzinie 4.20. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie będzie mógł uczestniczyć w wyjeździe jest proszony o poinformowanie pani Agnieszki Binko, ponieważ będzie mogła jechać wtedy inna osoba. Prosimy o taką informację najpóźniej do środy.

11.Samorządowe Przedszkole w Dubiecku ogłasza zapisy dzieci dwu i pół letnich oraz dzieci od 3 do 6 roku. Przedszkole czynne w godzinach od 7:00 do 16:00, wyżywienie 4 zł – stawka dzienna. „Dni otwarte” w Przedszkolu w miesiącu marzec od godz. 15:00 do 16:00. Deklaracje należy składać do 31 marca.

12.Spotkania:

•Poniedziałek i wtorek – próba chóru o godz. 16:00; w poniedziałek próba w Gimnazjum, we wtorek w k-le;

•Poniedziałek – zbiórka dla ministrantów o 15:30 w k-le;

•Wtorek – próba przed bierzmowaniem dla młodzieży o godz. 10:00 w k-le, obecność obowiązkowa.

PLAN WIZTACJI KANONICZNEJ
ŚRODA - 24 LUTY 2016r

1.Godz. 9:30 – modlitwy za zmarłych na cmentarzu, prosimy parafian aby zgromadzili się na cmentarzu o godz. 9:30;

2.godz. 10:00 – spotkanie na plebanii Ks. Bp – a z Rodzicami księży i  sióstr zakonnych pochodzących z parafii Dubiecko;

3. godz. 15:00 – Msza św. w kościele filialnym w Słonnem, zapraszamy parafian ze Słonnego do udziału we Mszy św.;

4.godz. 17:00 – Msza św. w kościele parafialnym w Dubiecku z udzieleniem sakr. Bierzmowania oraz spotkanie z wszystkimi grupami modlitewnymi, dziecięcymi i młodzieżowymi w parafii.(Róże różańcowe, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Apostolat Maryjny, Ministranci i Lektorzy, Dzieło Pomocy Powołaniom, Chór „Soli Deo”, chórek dziecięcy, Grupa Teatralna św. Franciszka i schola młodzieżowa, Szkolne Koło Caritas). BIERZMOWANI WRAZ ZE ŚWIADKAMI I RODZINAMI GROMADZĄ SIĘ W K-LE O GODZ. 16:30. PRZED GODZ. 17:00 UROCZYSTE WEJŚCIE DO K-ŁA I POWITANIE KS. BISKUPA PRZEZ PRZEDSTAWICIELI Z PARAFII, NASTĘPNIE MSZA ŚW.

Ks. Bp zaprasza wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, prosimy aby dobrze zaplanować swój czas i wziąć udział w uroczystości.

Z racji wizytacji kanonicznej, w poniedziałek i wtorek, przed poranną i wieczorną Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy parafian, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby skorzystali z tego sakramentu.

2 ndz wp