V Niedziela Zwykła 2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.02.2016R.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Także dzisiaj przypada pierwsza niedziela m-ca, z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic dla wszystkich róż. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2.W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, a tym samym rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma również charakter chrzcielny. Dlatego w tym czasie będziemy się modlić za przygotowujących się do chrztu oraz dziękować Bogu za dar wiary otrzymany wraz z przyjęciem tego sakramentu.

3.Msze św. w Środę Popielcową rano o 6.30 i po południu o 16.30. W Słonnem o godz. 16.00.

4.W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodego wieku nie są jeszcze objęci obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

5.Zachęca się do pielęgnowania zwyczaju zabierania poświęconego popiołu dla nieobecnych. Jest to znak łączności z Kościołem Powszechnym.

6.Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

7.W czwartek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes – obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych, zarazem ten dzień jest szczególną okazją do okazania im chrześcijańskiej miłości.

8.W najbliższą sobotę, 13 lutego, o godz. 9:00 w Domu Sióstr Serafitek, odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci. Prosi się o przybycie dzieci wraz z Rodzicami.

9.W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. O godz. 16.30 Msza Święta, a po Niej Droga Krzyżowa dla dorosłych. W Słonnem Droga Krzyżowa o 15:30, po niej Msza Święta.

10.Prosimy, aby w najbliższą niedzielę, modlitwę różańcową przed Mszą św. o godz. 9:00, poprowadziła róża św. Róży.

11.W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta. Gorzkie żale w Słonnem w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

12.Bóg zapłać za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten prosimy: Wiolettę Puchyl, Jolantę Olejczyk, Elżbietę Prorok, Krystynę Smuk, Krystynę Guja i Agnieszkę Hadro.

13.Dziękuję Panom: Franciszkowi Sowie, Czesławowi Guja, Ryszardowi Grzegorzak, Tadeuszowi Bukowińskiemu, Piotrowi Makuszak, Krzysztofowi Sowie, Krzysztofowi Grzegorzak, Stanisławowi Grzegorzak i Zdzisławowi Pilch za pomoc na rzecz parafii – Bóg zapłać!

14.Spotkania:

•Poniedziałek – próba chóru w Gimnazjum; na godz. 18:30 proszone są głosy żeńskie, na 19:00 głosy męskie;

•Środa i piątek – spotkanie z kandydatami do bierzmowania po wieczornej Mszy św., obecność obowiązkowa;

•Czwartek – obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów po wieczornej Mszy św. w kościele.

5 zw