IV Niedziela Zwykła 2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.01.2016R.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się za wszystkie osoby konsekrowane. Msze św. będą odprawiane o 6:30, 11:00 i 16:30. Na Mszy św. o godz. 16:30, dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone modlitewniki. Na Słonnem, Msza św. o godz. 9:00. Na każdej Mszy  obrzęd poświęcenia gromnic.

2.W środę wspominamy św. Błażeja, w piątek wspomnienie św. Agaty – na Mszy św. o godz. 6:30 błogosławieństwo chleba i wody.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź na dzieci i młodzieży we czwartek od godz. 15:30, dla dorosłych w piątek również od 15:30, spowiedź w Słonnem w piątek od 16:30, następnie Msza św.

4.W pierwszy czwartek m-ca wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja przed wieczorną Mszą św. Adoracja rozpoczyna się o 15:30, zachęcamy parafian do prywatnej adoracji i modlitwy. Za tydzień w niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po Mszy św. o godz. 9:00 - zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

5.Dziękuję za posprzątanie k-ła w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień prosimy następujące osoby: Krystynę Prorok, Henrykę Bury, Danutę Śliwińską, Genowefę Turek, Elżbietę Jara i P. Janusza Potockiego.

6.Prosimy, aby w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:00, modlitwę różańcową poprowadziła róża św. Cecylii.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego. W sklepiku parafialnym można nabyć najnowsza książkę ks. Mariana Rajchla – egzorcysty pt. „Z Bogiem albo…” w cenie 15 zł. Oraz dziennik duchowy – do słuchania - s. Roberty Babiak, w cenie 10 zł. Z racji Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski, w naszym sklepiku parafialnym są rozprowadzane kropielnice w cenie 15 zł. Zgodnie ze zwyczajem żegnamy się, maczając dłoń w wodzie świeconej i czyniąc znak krzyża św. na pamiątkę naszego chrztu, a także wchodząc do świątyni lub z niej wychodząc, a także gdy wychodzimy z naszego domu do pracy, do szkoły. Są do nabycia także gromnice.

8.Biblioteka parafialna ogłasza konkurs czytelniczy. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karty czytelniczej w naszej bibliotece.  Konkurs potrwa od 1 lutego do 30 czerwca 2016 roku. Za zajęcie pierwszego miejsca, jest przewidziana nagroda rzeczowa ufundowana przez sklepik parafialny.

9.Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom i młodzieży LO, Gimnazjum i SP w Dubiecku za prezentację szkół, za życzliwe przyjęcie Ks. Bp – a. Dziękujemy s. Andrei i młodzieży z grupy teatralnej za spektakl o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. Drugi dzień wizytacji kanonicznej parafii odbędzie się w środę, 24 lutego. Program jest następujący: Godz. 9:30 – modlitwy za zmarłych na cmentarzu; godz. 10:00 – spotkanie na plebanii Ks. Bp – a z Rodzicami księży i  sióstr zakonnych pochodzących z Dubiecka; godz. 15:00 – Msza św. w Słonnem; godz. 17:00 – Msza św. w Dubiecku z udzieleniem sakr. Bierzmowania oraz spotkanie z wszystkimi grupami modlitewnymi, dziecięcymi i młodzieżowymi w parafii.(Róże różańcowe, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Apostolat Maryjny, Ministranci i Lektorzy, Dzieło Pomocy Powołaniom, Chór „Soli Deo”, chórek dziecięcy, Grupa Teatralna św. Franciszka i schola młodzieżowa). Ks. Bp prosi o udział wszystkich parafian, dlatego podany jest program i data drugiego dnia wizytacji, prosimy aby dobrze zaplanować swój czas i wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

10.Od 29 stycznia w polskich kinach można obejrzeć film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes” – to wyjątkowa produkcja o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysiąca ludzi.

11.Spotkania:

•Środa – próba chóru w Gimnazjum; na godz. 18:00 proszone są głosy żeńskie, na 19:00 głosy męskie;

•Piątek – spotkanie z kandydatami do bierzmowania po wieczornej Mszy św., obecność obowiązkowa;

12.Zapowiedzi przedślubne:

•Grzegorz Czajkowski z Wybrzeża i Agnieszka Kopczak z Brzezawy, par. Lipa – zap. II

jesus pharisees