Pielgrzymka

PIELGRZYMKA

Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w ostatni weekend ferii zimowych tj. 27 lutego (sobota). Wyjazd o godz. 05.15 - powrót ok. 22.00.

W PLANIE:

CZĘSTOCHOWA

1350763968-czestochowa-jasna-gora-klasztor-kk
Kaplica Matki Bożej i Bazylika Jasnogórska
Centralne miejsca na Jasnej Górze, miejsca sprawowania sakramentów i codziennej modlitwy,  w głównym ołtarzu Kaplicy Matki Bożej umieszczony jest Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

Sala Rycerska
Sala pamiętająca wiele historycznych wydarzeń, w której umieszczono pamiątkowe sztandary wojskowe,  sala na piętrze klasztoru, wejście na lewo przed kaplicą Matki Bożej.

Kaplica Różańcowa
Jest tuż przy Kaplicy Cudownego Obrazu /wychodząc z Kaplicy Matki Bożej kierujemy się na prawo/

Skarbiec, Muzeum 600-lecia
Nad porządkiem zwiedzania czuwają panowie z Ochrony klasztoru i siostry zakonne. We wszystkich tu wymienionych obiektach muzealnych zabronione jest wykonywanie zdjęć i filmowanie bez każdorazowo wydanego, specjalnego zezwolenia Władz klasztoru i kustosza Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze.

Bastion św. Rocha – Skarbiec Pamięci Narodu
Wystawy:
- „Bogurodzica. Splendor Rzeczypospolitej Obojga Narodów”
- „Narodowy zryw ‘Solidarności’ w wotach pielgrzymów jasnogórskich”
- „Ojczyzno ma - Polskie drogi do wolności
- pamiątki po ofiarach katastrofy w Smoleńsku

Arsenał
Wystawy:
- Arsenał’ sztuki europejskiej. Malarstwo – Rzeźba – Wota. Znane i nieznane zabytki sztuki z klasztoru jasnogórskiego XV – XX w.” - Wystawa łączy ze sobą tematykę religijną w dwóch osiach: osi Ukrzyżowania oraz osi Maryjnej.
 - „Rzemiosło w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II” – Ogólnopolska wystawa rzemiosła artystycznego

Jasnogórska Golgota
Na piętrze w Kaplicy Cudownego Obrazu są stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez Jerzego Dudę-Gracza.

Stacje Różańcowe
Na placu przed szczytem, od strony parków i III Alei Najśw. Maryi Panny rozmieszczone są nowe stacje różańcowe. Zachęcamy do indywidualnego lub grupowego nawiedzania tych miejsc i rozważania tajemnic Różańca św.

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

klawaria

Kalwaria Zebrzydowska, położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu. W 1602 r. dokonał on fundacji klasztoru i kalwarii.
 Kalwaria to tętniące miejsce kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej. Ważną posługą bernardynów w tym miejscu jest również sakrament pokuty.

Koszt wyjazdu to 75 zł.Osoby chętne na wyjazd proszone są o zapisy w sklepiku parafialnym ( środa i piątek po mszy świętej wieczornej) oraz pod numerem telefonu: 663 643 349.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

!!! NIESTETY NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC!!!

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYJAZDY