• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

Sklepik parafialny

Odwiedza nas

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik

1314073
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
71
408
2190
1309173
7125
13241
1314073

Media katolickie

 

mateusz

katolik

     adonai

 radiofara

liturgia1  

goscniedzielnylogo

 niedziela

 

 

Pielgrzymka

PIELGRZYMKA

Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w ostatni weekend ferii zimowych tj. 27 lutego (sobota). Wyjazd o godz. 05.15 - powrót ok. 22.00.

W PLANIE:

CZĘSTOCHOWA
 
1350763968-czestochowa-jasna-gora-klasztor-kk
Kaplica Matki Bożej i Bazylika Jasnogórska
Centralne miejsca na Jasnej Górze, miejsca sprawowania sakramentów i codziennej modlitwy,  w głównym ołtarzu Kaplicy Matki Bożej umieszczony jest Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.
 
Sala Rycerska
Sala pamiętająca wiele historycznych wydarzeń, w której umieszczono pamiątkowe sztandary wojskowe,  sala na piętrze klasztoru, wejście na lewo przed kaplicą Matki Bożej.
 
Kaplica Różańcowa
Jest tuż przy Kaplicy Cudownego Obrazu /wychodząc z Kaplicy Matki Bożej kierujemy się na prawo/
 
Skarbiec, Muzeum 600-lecia
Nad porządkiem zwiedzania czuwają panowie z Ochrony klasztoru i siostry zakonne. We wszystkich tu wymienionych obiektach muzealnych zabronione jest wykonywanie zdjęć i filmowanie bez każdorazowo wydanego, specjalnego zezwolenia Władz klasztoru i kustosza Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze.
 
Bastion św. Rocha – Skarbiec Pamięci Narodu
Wystawy:
- „Bogurodzica. Splendor Rzeczypospolitej Obojga Narodów”
- „Narodowy zryw ‘Solidarności’ w wotach pielgrzymów jasnogórskich”
- „Ojczyzno ma - Polskie drogi do wolności
- pamiątki po ofiarach katastrofy w Smoleńsku
 
Arsenał
Wystawy:
- Arsenał’ sztuki europejskiej. Malarstwo – Rzeźba – Wota. Znane i nieznane zabytki sztuki z klasztoru jasnogórskiego XV – XX w.” - Wystawa łączy ze sobą tematykę religijną w dwóch osiach: osi Ukrzyżowania oraz osi Maryjnej.
 - „Rzemiosło w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II” – Ogólnopolska wystawa rzemiosła artystycznego
 
Jasnogórska Golgota
Na piętrze w Kaplicy Cudownego Obrazu są stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez Jerzego Dudę-Gracza. 
 
Stacje Różańcowe
Na placu przed szczytem, od strony parków i III Alei Najśw. Maryi Panny rozmieszczone są nowe stacje różańcowe. Zachęcamy do indywidualnego lub grupowego nawiedzania tych miejsc i rozważania tajemnic Różańca św. 
 
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
 
 
klawaria
 
 
Kalwaria Zebrzydowska, położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu. W 1602 r. dokonał on fundacji klasztoru i kalwarii. 
 Kalwaria to tętniące miejsce kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej. Ważną posługą bernardynów w tym miejscu jest również sakrament pokuty.
 
Koszt wyjazdu to 75 zł.Osoby chętne na wyjazd proszone są o zapisy w sklepiku parafialnym ( środa i piątek po mszy świętej wieczornej) oraz pod numerem telefonu: 663 643 349. 
 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!
 
!!! NIESTETY NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC!!!
 
ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYJAZDY
 
Top